Koulař Prášil má za sebou průlomovou sezonu, v té příští chce být ještě lepší

Koulař Ladislav Prášil chce v příští sezoně útočit na hranici 22 metrů. Jenom na vysvětlenou, to je meta, za kterou se v letošním roce dostal pouze Američan Ryan Whiting. Český atlet si na tento limit věří také proto, že se i po náročné sezoně cítí zdravotně v pořádku.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ladislav Prášil

Ladislav Prášil | Zdroj: ČTK

„Zatím to vypadá dobře. Překvapivě mě nic nebolí, koleno se dalo do pořádku. 12. listopadu odlétáme na soustředění do Jihoafrické republiky, tam se uvidí, jak to půjde. Myslím, že to bude dobré,“ těší se na teplé africké klima Ladislav Prášil.

Ten může uplynulou sezonu rozhodně hodnotit jako svou životní, vždyť se svými výkony zařadil mezi užší světovou elitu. Všechno začalo už bronzem z halového evropského šampionátu v Göteborgu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Koulař Ladislav Prášil je po náročné sezoně zdravotně v pořádku a rád by se i nadále zlepšoval

„Celá tahle sezona je taková průlomová, navíc jsem se dostal ze zdravotních problémů. Je pro mě motivace dál trénovat, makat a dosáhnout výš, než jsem zatím dosáhl,“ věří v další zlepšování třiadvacetiletý rodák ze Šternberku, který patří už ve svém mladém věku mezi české atletické hvězdy. Sám se ale nijak výjimečně zatím necítí.

„Spíš mě tak vnímají ostatní závodníci. Dívají se na mě tak, že bych mohl v budoucnu hodit dál. Trenér vždycky věřil, že můžu házet daleko. A já jsem v to také věřil, myslím, že se mi to zatím daří. Uvidím, co bude příští rok,“ říká skromně Ladislav Prášil.

A aby naplnil očekávání odborníků a atletické veřejnosti, tak se už zhruba měsíc připravuje na sezonu následující. Ta pro něj bude mít hned dva vrcholy. Na konci února bude v pražské O2 aréně po pěti letech mezinárodní atletický mítink a 14 dní poté vyvrcholí halová sezona světovým šampionátem v polských Sopotech. A jak se český koulař sžívá s halovým prostředím?

„Pro mě to až takový rozdíl není. Nejpodstatnější rozdíl je v kruhu, který je venku betonový a vevnitř většinou dřevěný. Mně to ale problém nedělá, hází se mi dobře v hale i venku,“ dodává Ladislav Prášil.

Jakub Marek, David Nyč Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme