Koulař Stašek předvedl nejlepší evropský výkon sezony

Po skvělém sobotním představení českých sprinterů pokračovalo v hale Otakara Jandery halové mistrovství republiky v atletice. K limitářům pro evropský šampionát už sice nikdo nepřibyl, ale koulař Martin Stašek předvedl v pražské Stromovce nejdelší vrh starého kontinentu v této sezoně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Denisa Rosolová (vlevo) a Zuzana Hejnová | Foto: Tereza Jelínková

Třiadvacetiletý vrhač se postaral o největší překvapení letošního vrcholu domácí halové atletické sezony. Zástupce klubu VSK Univerzita Brno si téměř o metr vylepšil osobní rekord, a výkonem 20 metrů a 73 centimetrů ze třetí série se dokonce posunul do čela letošních evropských tabulek.

„Nenapadlo mě to vůbec, já bych byl rád, kdybych hodil co v tréninku, to bylo 20, 17 metru. Hodil jsem dál, nečekal jsem to, to je hodně daleko. Je to v tom, že jsem si odpočinul. Před týdnem jsme přijeli z Nymburku, tam jsem trochu přetrénoval, tak jsem si dal volnější dny," říkal po závodě překvapený Martin Stašek.

Přehrát

00:00 / 00:00

V Hale Otakara Jandery byl i Jakub Marek

Svým výkonem se zařadil mezi medailové kandidáty pro halové ME, které proběhne první březnový víkend ve švédském Göteborgu. On sám se ale mezi favority neřadí a skromně tvrdí, že by rád postoupil z kvalifikace.

Jeho opatrnost má základ ve faktu, že teprve nedávno prošel velkou změnou techniky, když začal vrhat otočkou místo sunu. Staškovy pokusy jsou sice delší, ale zatím postrádají potřebnou stabilitu.

Dalším vrcholem nedělního programu byl sprint na 200 metrů žen. V něm se utkaly Denisa Rosolová, Zuzana Hejnová a čerstvá limitářka na 60 m pro Göteborg Barbora Procházková.

Čtvrtkařky mají formu

„Jsem úplně nadmíru spokojená, nečekala jsem, že poběžíme takhle rychle. Byl to povedený závod, bylo to vyrovnané a výsledné časy nás třech jsou hodně kvalitní," říkala druhá v cíli Zuzana Hejnová. Všechny tři jmenované sprinterky běžely pod 24 sekund a nejrychlejší z nich byla Denisa Rosolová. Ta se dokonce časem 23,51 přiblížila na jednu setinu rekordu mistrovství.

„Jsem ráda za tenhle čas, protože jsem v Gentu běžela trochu pomaleji, i když se tam běhá lépe. A jsem ráda, že mám tu rychlost na čtvrtce. Formu mám já, Zuzka i ostatní čtvrtkařky, tak bude záležet, jak se kdo vyspí," patří její myšlenky halovému mistrovství Evropy, kam pojede jako obhájkyně titulu na 400 metrů.

Dvousetmetrová trať sice na evropském šampionátu od roku 2005 chybí, ale je tradičním tréninkovým ukazatelem jak pro šedesátku, tak pro čtvrtku. „Je to pro mě dobrá rychlostní příprava před ME. Není důvod tu běžet čtvrtku, když limit mám a tady není s kým běžet, tak by to byl jen souboj s časem," dodává bronzová olympionička z Londýna Zuzana Hejnová.

Martin Charvát, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme