Kromě keňských rekordmanů si večerní běh Prahou užili i amatéři

Keňští běžci opět ukázali na pražské Grand Prix svoje kvality. Na desetikilometrové trati ovládli mužskou i ženskou kategorii, navíc v rekordních časech této akce. Závod podvečerní českou metropolí byl ale příležitostí i pro několik tisíc amatérských běžců.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Desetikilometrový závod Prahou si kromě keňských rekordmanů užili i amatérští běžci | Zdroj: ČTK

„Závod byl poměrně těžký, protože jsem dlouho předtím neběhal,“ říká Miroslav Korecký, který pracuje jako právník a v Praze už se zúčastnil i maratónu a půlmaratónu.

„A pokud jsem běhal, tak na delší vzdálenosti. Tady je to docela maso, protože se lidi hodně strkají a občas někteří přecení svoje síly.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Bylo to docela maso, lidi se hodně strkají, říkal v cíli amatérský běžec Miroslav Korecký

V davu teď vyrazil také na desetikilometrový závod. A na trati se snažil hlídat si tempo.

„Dobrý je držet se nějakého vodiče, pokud chcete běžet na určitý čas. Musím říct, že můj cíl byl 50 minut, ale vodič mi v posledních dvou kilometrech trochu odběhl. Snad jsem to nakonec se ctí dokončil,“ vyprávěl Miroslav Korecký, který nakonec zaběhl čas jen těsně nad stanoveným cílem.

Vzhledem ke svým minulým zkušenostem, teď mohl srovnávat tréninky na různé vytrvalecké závody.

„Jsem vyloženě amatérský běžec, takže upřímně řečeno jsem se ani na maraton nepřipravoval tak důsledně, jak bych měl. Paradoxní je, že tenhle závod mi sednul možná hůř než maraton. Člověk chce běžet víc na čas, trochu přecení síly a ke konci tahá nohy,“ popsal Korecký a dodal, v čem má pro něj běhání hlavní význam.

„Mám občas v hlavě guláš a není špatný si zaběhat. Uvolní se myšlenky a je to dobrý odreagování,“ říká právník Miroslav Korecký.

Mirko Vasić, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme