Kvalifikace šla hladce. Tyčkařům pomohly podmínky i lehčí limit

Česká atletika bude mít v pondělním finále tyčkařů na pekingském MS dvojí zastoupení. Kvalifikační laťku ve výšce 570 centimetrů překonali Michal Balner i Jan Kudlička. V boji o medaile chtějí svůj boj o lepší výkony podpořit ještě tvrdšími tyčemi.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tyčkař Jan Kudlička (ilustrační fotografie)

Tyčkař Jan Kudlička (ilustrační fotografie) | Zdroj: Reuters

„Skákalo se mi fakt dobře. Byly dobré podmínky, dobře jsem se rozcvičil a jsem zdravý, to se třeba v Praze na HME nepovedlo. Jsem rád a těším se na finále,“ řekl po tyčkařské kvalifikaci Michal Balner, který pouze jednou opravoval a limit 570 cm překonal napoprvé.

V Pekingu během závodu panovalo teplé počasí i velká vlhkost, na podmínky si ale nemohl stěžovat. „Lehce foukalo do zad, to bylo pro mě ideální. Když fouká jinak, tak s tím bojuji,“ svěřil se tyčkař, který nedávno vylepšil český rekord.

Přehrát

00:00 / 00:00

ČR bude mít ve finále světového tyčkařského finále 2 zástupce. Názor Jana Kudličky i Michala Balnera získal reportér ČRo Jakub Marek

Ve finále si přitom věří na ještě lepší výkon. „Měl jsem schovanou svojí nejlepší tyčku, se kterou jsem skočil rekord. Ta je tvrdší. Dnes jsem si na ní troufal, ale i na téhle umím skákat,“ schovává si Michal Balner lehkou výhodu na pondělní finále.

Tvrdší tyče má připravené i druhý český finalista Jan Kudlička. „Mám ještě dvě. Dnes foukalo dva metry do zad a člověk fakt šetřil rozběh. Pořadatelé při letošní trošku podcenili kvalifikační limit. Tyčka je letos nabitá,“ ví druhý český finalista.

„Dnes to šlo jako po másle. Podmínky byly výjimečné a tohle je výsledek. 15 kluků skočilo 570 cm, to je dost. Udělaly to podmínky. Doufám, že jsme si je nevybraly a bude to podobné,“ věří.

ČR má po dlouhé době dva zástupce ve finále velké akce. Navíc oba pochází z Opavy. „Je to super. Myslím, že to je snad podruhé v historii ČR, na ME postoupili Adam Ptáček se Štěpánem Janáčkem, od té doby dlouho nic,“ loví v paměti Jan Kudlička.

Michal Balner se mohl radovat už ve vzduchu | Foto: Reuters

Jakub Marek, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme