Manžele Zátopkovy spojovala atletika i stejné datum narození

Říkalo se o nich, že jsou ideální sportovní pár. Oba získali atletické olympijské zlato - on dokonce čtyři, oba patří mezi největší legendy v naší sportovní historii a oba se narodili ve stejný den - přesně před devadesáti lety. Emil Zátopek a Dana Zátopková, která bohužel dnešní jubileum slaví bez manžela.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dana Zátopková | Foto: Filip Jandourek

„Zdá se mi, že jsem se před rokem cítila trochu lépe. Ta devadesátka na mě teď nějak dolehla,“ říká slavná jubilantka.

Před svými narozeninami absolvovala několik připomínkových akcí, na nichž šířila svou dobrou náladu, dostala snad stovky gratulací a přání, ale vybrat to nejhezčí zatím nedokáže.

Přehrát

00:00 / 00:00

Před 90 lety se narodila slavná manželská dvojice Emil a Dana Zátopkovi

„Mám to všechno na hromadě, ani jsem to ještě pořádně neprohlédla, protože jsme teď byli celý týden na Moravě. Teď to všechno v klidu projdu a dám si k tomu deci červeného.“

A co by si přála sama Dana Zátopková?

„Ještě tu chvíli pobýt, ale to nevím, jestli nechci příliš moc, protože myslím, že devadesát tak nějak stačí. Život byl zajímavý, plno práce a úspěchů, takže si nemůžu na nic stěžovat. Můj život proběhl opravdu velmi zajímavým způsobem,“ říká devadesátiletá oštěpařka, olympijská vítězka z Helsinek, kde tři ze svých čtyř triumfů vybojoval také její manžel a vytrvalec Emil, který se narodil také před devadesáti lety.

Tereza Jelínková, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme