Maslák má na HME zlaté ambice. K medaili mají blízko i sprinterky

Na halovém mistrovství Evropy v atletice pro českou výpravu zatím platí - co den, to medaile. Ani dnes by tomu nemuselo být v Göteborgu jinak.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vítězný Pavel Maslák probíhá cílem | Zdroj: ČTK

O medaili může v soutěžích posledního dne usilovat devět českých atletů či atletek, jisté to je u sedmi z nich. Jen sprinterky Čechová s Procházkovou musejí projít ještě semifinálovými běhy.

Takzvaně cinknout by to ale mohlo hlavně na čtvrtce, a to proto, že tam má Česko hned tři Naděje s velkým N. Denisa Rosolová, Zuzana Hejnová i Pavel Maslák tady v předchozích dnech ukázali velkou formu a do finále jdou v roli spolufavoritů.

Přehrát

00:00 / 00:00

Češi už vybojovali na HME dvě medaile a v posledním soutěžním dni by mohli další přidat

„Samozřejmě je pro mě dobrá zpráva, že Gregan nedoběhl, konečně se mi běželo dobře a mám z toho dobrý pocit. Celou dobu to směřujeme ke zlatu v českém rekordu, bylo by to nejlepší,“ neskrýval včera po doběhu semifinále nikoli medailové, ale zlaté ambice Pavel Maslák.

Denisa Rosolová se Zuzanou Hejnovou tak otevřeně nemluvily, ale mezi favoritky se rozhodně řadí. A všichni ještě k tomu nastoupí v podvečer ve štafetách. To by v tom byl čert, aby se na čtvrtce aspoň jedna medaile pro Česko neurodila.

Pozadu přitom nebudou chtít zůstat ani tyčkař Jan Kudlička či ve druhé části sedmiboje Adam Sebastian Helcelet. I v našem vysílání se těšme na další pěkný atletický den.

Miroslav Bureš, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme