Maslák na MS čeká velkou konkurenci, v Pekingu chce atakovat české maximum

Po nevýrazných výkonech v posledních závodech absolvuje Pavel Maslák v Nymburce větší tréninkové dávky, než je na tak krátkou dobu před vrcholem sezony obvyklé. Letošní halový mistr Evropy v běhu na 400 metrů z Prahy si ale i přes aktuálně horší tabulkové postavení věří na světové finále.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pavel Maslák chce na MS útočit na národní rekord | Foto: Šárka Ševčíková | Zdroj: Český rozhlas

„Chtěl bych se posunout někam k hranici českého rekordu,“ přibližuje svůj cíl pro světový šampionát v Pekingu Pavel Maslák. Národní maximum drží on sám časem 44 celých 79 setin sekundy z loňského mítinku Diamantové ligy v katarském Dauhá.

Letos běžel čtvrtku nejrychleji za 45,09 ve slovinském Velenje a tento čas ho rozhodně nestaví mezi kandidáty na medaili.

Přehrát

00:00 / 00:00

Plány Pavla Masláka na příští týdny i cíle pro MS zjistil reportér ČRo Jakub Marek

„Je to určitě jiná pozice, ale na MS jsem nikdy asi výš nejel. Tento rok běhají o hodně rychleji než před dvěma lety, tehdy jsem do finále postoupil za 44,84, to by teď bylo v tabulkách 18. místo,“ vysvětluje český sprinter, že obhájit 5. místo z posledního mistrovství světa v Moskvě bude hodně těžké.

Na rozdíl od většiny svých soupeřů ukázat to nejlepší na vrcholu sezony a tak věří, že se mezi finálovou osmičku v Číně dostane. I když je v neredukovaných tabulkách, tedy i s atlety, kteří do Pekingu nepojedou, až na 34. místě. Navíc si myslí, že může výkon ze Slovinska, kde závodil bez stresu, o pár desetin vylepšit.

„Byly tam docela dobré podmínky. Nějaký Jihoafričan tam běžel pod deset sekund. Bylo tam bezvětří, teplo, čistý vzduch,“ popisuje mítink ve Velenje Pavel Maslák i s odkazem na vítěze stovky Akaniho. I když může být v Číně podobně, téměř jisté je, že čistý vzduch v Pekingu, který často trápí smog, nebude.

Sociální sítě nevyužívá, radši má hry

Před šampionátem čeká vítěze HME ještě jeden ostrý test. „Do devátého budu trénovat, pak budeme v Chebu zkoušet, jak to vypadá,“ mluví o tradičním západočeském mítinku, kde 12. srpna vyběhne na třístovku a podle toho, jak se bude cítit, absolvuje možná i poloviční trať.

Pak už Pavla Masláka čeká přesun do Pekingu a relativně dlouhá aklimatizace, kterou si chtěl zkrátit svou oblíbenou strategickou hrou DotA.

Kvůli problematickému připojení k internetu v Číně si ale možná bude muset najít jinou zábavu, ale omezení sociálních sítí - twitteru a facebooku - se ho prý týkat nebude. „Sice mám stránky, ale nic tam nepíšu, to mi je asi k ničemu,“ dodává pozitivně naladěný Pavel Maslák.

Jakub Marek, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme