ME atletů do 23 let: Šafránková čtvrtá, Tamgho se zranil

Česká kladivářka Kateřina Šafránková nedosáhla na mistrovství Evropy atletů do 23 let na medaili. V Ostravě sice předvedla takřka osmašedesátimetrový hod, na zisk cenného kovu to ale nestačilo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Soutěž kladivářek na mistrovství Evropy atletů do 23 let | Zdroj: ČTK

V páté sérii dnešního finále předvedla Šafráková hod dlouhý 67,94 metru, jenomže tři další finalistky byly ještě lepší. V rekordu šampionátu vyhrála soutěž kladivářek Bianca Perieová z Rumunska za výkon 71,59 metru.

Zklamání dvaadvacetileté Šafránkové bylo o to větší, že z vrcholných mládežnických šampionátů má doma už tri medaile.

Mezi kladivářkami měla Česká republika ve finále ještě jednu zástupkyni. Tereza Králová ale obsadila s výkonem 65,05 metru až sedmou pozici.

Evropský šampionát dnes také přišel o svou největší hvězdu. Trojskokan Teddy Tamgho z Francie, světový rekordman z haly a nejlepší trojskokan letošní sezony, se totiž při rozcvičování zranil a do klání v Ostravě ani nezasáhl. Tamgho má po výronu nateklý pravý kotník a při chůzi si musí pomáhat berlemi.

O mistrovství světa, které se koná na přelomu srpna a září v Tegu, by ale mladý atlet s osobním rekordem 17,98 metru přijít neměl.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme