ME v atletice do 23 let bylo v Ostravě slavnostně zahájeno

Už poosmé se scházejí na jediném šampionátu největší atletické naděje starého kontinentu. Mistrovství Evropy do třiadvaceti let hostí poprvé v historii Česko, konkrétně Ostrava, která viděla i slavnostní zahájení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Praga Academica na Strahově | Foto: David Kubíček

Zahajovací ceremoniál připomíná malou olympiádu. Vlajkonoši jednotlivých zemí jsou nastoupeni poblíž Nové radnice, ke které vzápětí přicházejí.

K vidění jsou všichni. I Monako, které do Ostravy vyslalo jediného sportovce, stejně jako jedna z nejpočetnějších výprav, Rusko, které bude reprezentovat rovná šedesátka atletů. Největší aplaus ale podle očekávání sklízí až poslední výprava – ta česká.

Přehrát

00:00 / 00:00

V Ostravě bylo slavnostně zahájeno ME atletů do 23 let

Ovace se ale paradoxně neodráží v účasti českých reprezentantů. Mezi přihlížejícími je k vidění pouze malá skupinka sportovců v reprezentačním oblečení. Mezi nimi je i jedna z našich největších nadějí medailových nadějí, Kateřina Šafránková.

„Bylo nás možná tak pět nebo šest atletů a zbytek byli trenéři, kteří se přišli podívat, jaké to bude. Myslím si, že pokud sportovec nemá hned druhý den svoji disciplínu, měl by se na zahájení přijít ukázat,“ poukázala Šafránková na nízkou účast samotných sportovců na slavnostním zahájení.

Celému slavnostnímu aktu přihlíží i Denisa Rosolová. A trochu ji mrzí, že něco podobného na vlastní kůži nikdy nezažila.

„Pořád říkám, že bych jednou chtěla zažít nějaké mistrovství v České republice, ale zatím se mi to nepodařilo. Doufám, že to jednou vyjde a já ještě nebudu tak stará, abych na něm nemohla startovat.“

Radim Sajbot, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme