MERS nás neohrozí, je přesvědčená atletka Mäki před univerziádou v Jižní Koreji

Čeští atleti se ve středu zapojí do letní univerziády i přes hrozbu respiračního koronaviru MERS. Akademický šampionát totiž hostí jihokorejské Kwangdžu. Tam by se ale podle organizátorů smrtelná nemoc dostat neměla.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kristiina Mäki, atletka | Foto: Milan Kopecký

Například aktuálně nejlepší českou vytrvalkyni na dráze Kristiinu Mäki tato hrozba od startu neodradila.

„Zjišťovala jsem stav MERS,protože to by mě mohlo zajímat. Nebojím se a těším se,“ nepřipouští si žádné komplikace třiadvacetiletá rodačka z finského Seinäjoki, která byla na podzim například i v ebolou postižené Africe.

„Riziko je všude, akorát tady je to více medializované. Stejně člověk jednou umře, takže se nebojím. Nechci se tomu vysmívat, ale zjistila jsem si, že to není tak vážné, tak by to mělo být v pořádku,“ věří Kristiina Mäki, že se MERS vyhne Kwangdžu velkým obloukem a závodníci nebudou muset řešit nic jiného než výkony na sportovištích.

Přehrát

00:00 / 00:00

Zakčíná univerziáda v jižní Koeji. Do města Kwangdžu se vydala i česká vytrvalkyně Kristiina Mäki, která se neobává ani respiračního koronaviru MERS.

A tam by česká atletka mohla potvrdit velmi dobrou formu z republikového šampionátu v Plzni, kde o posledním červnovém víkendu dominovala jak na patnáctistovce, tak na pěti kilometrech.

„Nevím, jestli poběžím pět kilometrů nebo 1500 metrů. Chtěla bych se ale dostat v jakékoliv disciplíně určitě do finále,“ nechává si Kristiina Mäki čas na rozhodnutí.

Na rozdíl od ní budou chybět v Kwangdžu dva atleti, kteří by na letní univerziádě měli velkou šanci na medaili. Ani u jednoho ale není příčinou velmi nebezpečná nemoci v Jižní Koreji.

„Odřekli jsme to kvůli dlouhému cestování, protože mě to nedělá úplně dobře. Spíš potřebuju trénovat. Na začátku sezony jsem toho totiž moc nenatrénoval, tak mám trochu deficit,“ vysvětluje svou neúčast na univerziádě třetí koulař z mítinku Diamantové ligy v Římě Tomáš Staněk, který se teď chce co nejlépe připravit na srpnové mistrovství světa v Pekingu.

Tam bude Českou republiku reprezentovat i sedmibojařka Eliška Klučinová a ta do Kwangdžu nemohla odcestovat kvůli termínové kolizi s evropským pohárem ve vícebojích.

Atleti včetně vytrvalkyně Kristiiny Mäki budou na univerziádě v Jižní Koreji bojovat o medaile od 8. do 12. července.

Vojtěch Bureš, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme