Milionový jackpot Zlaté ligy si rozdělí tři atleti

Vítězství také v šestém závodě prestižního atletického seriálu Zlatá liga přineslo podíl z milionového jackpotu ruské tyčkařce Jeleně Isinbajevové, americké běžkyni Sanye Richardsové a etiopskému vytrvalci Kenenisovi Bekelemu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vítězové jackpotu Zlaté ligy | Zdroj: ČTK

Před posledním mítinkem Zlaté ligy, který se konal v belgické metropoli Bruselu, měli naději na podíl z hlavní ceny tři atleti. Všichni svoji šanci využili. Sanya Richardsová ovládla běh na 400 metrů v čase 48,83 sekundy, kterým se dostala do čela letošních světových tabulek. Američanka tak už potřetí v kariéře dokázala být mezi úspěšnými atlety, kteří ovládli hodnocení Zlaté ligy. Svůj druhý podíl z jackpotu vybojovala Jelena Isinbajevová. Ruské tyčkařce stačil k vítězství v posledním šestém závodě letošního ročníku pouze jediný úspěšný skok na 470 cm. Nejtvrdší boj o uhájení neporazitelnosti měl Kenenisa Bekele. Etiopan rozhodl o svém vítězství v běhu na 5000 metrů až sprintem v závěrečné rovince. Také Bekele ovládl celkové hodnocení Zlaté ligy podruhé v kariéře.

Výborný výkon předvedl na mítinku Van Dammeho také fenomenální sprinter Usain Bolt. Trojnásobný mistr světa z nedávného šampionátu v Berlíně a dvojnásobný světový rekordman na 100 a 200 metrů vyhrál hladkou "dvoustovku" ve čtvrtém nejlepším historickém časem 19, 57 sekundy.

Mirko Vasič Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme