Milionový jackpot Zlaté ligy si rozdělí tři atleti

Vítězství také v šestém závodě prestižního atletického seriálu Zlatá liga přineslo podíl z milionového jackpotu ruské tyčkařce Jeleně Isinbajevové, americké běžkyni Sanye Richardsové a etiopskému vytrvalci Kenenisovi Bekelemu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vítězové jackpotu Zlaté ligy | Foto: ČTK/AP

Před posledním mítinkem Zlaté ligy, který se konal v belgické metropoli Bruselu, měli naději na podíl z hlavní ceny tři atleti. Všichni svoji šanci využili. Sanya Richardsová ovládla běh na 400 metrů v čase 48,83 sekundy, kterým se dostala do čela letošních světových tabulek. Američanka tak už potřetí v kariéře dokázala být mezi úspěšnými atlety, kteří ovládli hodnocení Zlaté ligy. Svůj druhý podíl z jackpotu vybojovala Jelena Isinbajevová. Ruské tyčkařce stačil k vítězství v posledním šestém závodě letošního ročníku pouze jediný úspěšný skok na 470 cm. Nejtvrdší boj o uhájení neporazitelnosti měl Kenenisa Bekele. Etiopan rozhodl o svém vítězství v běhu na 5000 metrů až sprintem v závěrečné rovince. Také Bekele ovládl celkové hodnocení Zlaté ligy podruhé v kariéře.

Výborný výkon předvedl na mítinku Van Dammeho také fenomenální sprinter Usain Bolt. Trojnásobný mistr světa z nedávného šampionátu v Berlíně a dvojnásobný světový rekordman na 100 a 200 metrů vyhrál hladkou "dvoustovku" ve čtvrtém nejlepším historickém časem 19, 57 sekundy.

Mirko Vasič Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme