Místo českého rekordu pád a bolavý kotník. Ani jsem nebyl zadýchaný, řekl zklamaný Holuša

Dva nejočekávanější starty českých atletů na Memoriálu Josefa Odložila přinesly velkou radost i velký smutek. S úsměvem bude vzpomínat na 22. ročník tradičního pražského mítinku Barbora Špotáková, která ovládla soutěž oštěpařek a splnila limit pro mistrovství světa, mílař Jakub Holuša už naopak raději přemýšlí nad dalšími závody.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Memoriál Josefa Odložila, zklamaný Jakub Holuša poté, co odstoupil ze závodu na 1500 metrů

Memoriál Josefa Odložila, zklamaný Jakub Holuša poté, co odstoupil ze závodu na 1500 metrů | Zdroj: ČTK

„Říkal jsem si, že v poslední třístovce prostě začnu běžet a najednou mě někdo skopnul zezadu, šlápl jsem do prázdna, a jak jsem došlápl, ještě jsem si podvrtl kotník. Píchlo mě to, znechutilo mě to, tak jsem vyběhl vedle. Nemělo smyl pokračovat, tak tak, že jsem neležel úplně na zemi,“ popisoval Jakub Holuša situaci, po které odstoupil ze závodu na 1500 metrů.

Halový mistr Evropy chtěl přitom v hlavním závodě mítinku zaútočit na téměř 32 let starý český rekord. Zhruba kolo před cílem ale zůstalo jen u přání a domácí atlet tak přemýšlel, co mohl udělat lépe.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na Memoriálu Josefa Odložila na Julisce natáčel Jakub Marek

„Rozběhlé to bylo trošku pomaleji, než jak jsme chtěli, protože na protější rovince foukalo. Ty podmínky nebyly ideální. Díky tomu se mi nepodařilo utéct ostatním a pak se začali tlačit. Řekl jsem si, že začnu zrychlovat a najednou jsem byl na zemi. Ani jsem tady nebyl zadýchaný,“ vysvětloval v návalu adrenalinu těsně po závodě Jakub Holuša.

Ve stejné chvíli se na druhém konci stadionu na Julisce chystala ke svému pokusu oštěpařka Barbora Špotáková, která nakonec vyhrála výkonem 63 metrů a 45 centimetrů, což je o více než tři a půl metru vylepšené její letošní maximum a zároveň splněný limit pro světový šampionát v Pekingu.

„Na posledním tréninku jsem se vůbec necítila dobře, až jsem z toho byla trošku nervózní, víc než bych potřebovala. Takže jsem nakonec byla ráda, že jsem je porazila, že jsem vyhrála, že jsem hodila přes 63 metrů. Ani nevíte, jak jsem ráda, bude se mi určitě líp spát,“ spokojeně mluvila o svých pocitech dvojnásobná olympijská vítězka Barbora Špotáková.

Tu ale žádný odpočinek nečeká, protože už ve čtvrtek nastoupí proti světové elitě na Diamantové lize v norském Oslu.

Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme