Musím se vyběhat k olympiádě, má po zranění jasno překážkář Svoboda

Český sprinter Petr Svoboda má za sebou krušný rok. Po zisku své první velké zlaté medaile na halovém evropském šampionátu a pokoření českého překážkářského rekordu na 60 metrů ho zradila Achillova šlacha. Kvůli vleklému zranění přišel o letošní sezonu a musel se podrobit i operaci. Teď už se ale sympatickému sportovci blýská na lepší časy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petr Svoboda na mítinku v Düsseldorfu soupeřil i s Číňanem Liou Xiangem | Zdroj: ČTK

„Já prostě musím vyběhnout, ať se děje, co se děje, aby to bylo dobrý. A hrát si na to, jestli se zraním nebo ne, na to není čas. Musím se vyběhat k olympiádě,“ odpověděl Petr Svoboda na otázku, zda se po zdravotních komplikacích nezmění jeho psychika a zda na sebe nebude až příliš opatrný.

Z jeho odpovědi je znát, že si nic takového nepřipouští, což je pro českou atletiku jedině dobře. A co s tím nejpokaženějším rokem v kariéře? Prostě a jednoduše zapomenout.

„Bylo to takové týrání sama sebe. Nechtěl jsem se dívat na atletiku, ale vždycky když někde něco dávali, třeba Golden League, buď jsem sledoval na internetu online výsledky, nebo jsem přepínal z filmu na ligu – a pořád jsem to řešil. Dopadlo to dobře.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Překážkář Petr Svoboda se po zranění snaží dostat zpátky do formy, vrátila se mu i dobrá nálada. Atletiku ani v době rekonvalescence sledovat nepřestal

Ano, dobře to dopadlo, což si určitě řekla i přítelkyně a také česká halová rekordmanka ve skoku o tyči Jiřina Ptáčníková, pro kterou byli chvíle s nevrlým Petrem Svobodou také krušné. Hlavně v době, kdy ani ona neměla lehké období.

„Petr byl na operaci c České Lípě a potom odjel na týden domů, aby mě… no, nebudu říkat ten výraz naplno… aby mě neštval doma, když budu závodit, abych měla klid. Starali se o něj rodiče, měl sádru a berle a skoro nemohl chodit.“

To byl krátký příklad toho, jak to asi mezi atletickým párem vypadalo. Teď už je ale vše tak, jak má být. Jiřina Ptáčníková skočila před čtrnácti dny český halový rekord a chystá se na mistrovství světa v Istanbulu. Petr Svoboda se zase směje a začíná trénovat.

„Ve čtvrtek odlétám na čtrnáct dní na Kanárské ostrovy, kde bych to chtěl pořádně rozchodit. Pak budu tady v Čechách a potom zase pojedu na tři týdny zpátky na Kanáry. Momentální plán je to rozchodit a být bez bolesti – a začít klusat,“ plánuje Petr Svoboda, tak doufejme, že už má to nejhorší za sebou.

Tereza Jelínková, Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme