Na atletickém MS 2005 dopovalo podle IAAF šest sportovců

Mezinárodní atletická federace dnes oznámila, že na mistrovství světa v Helsinkách 2005 dopovala šestice atletů, mezi nimi i tři šampioni a dva stříbrní medailisté. Prohřešky odhalily zpětné kontroly vzorků z helsinského šampionátu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Doping - ilustrační foto | Foto: Fotobanka stock.xchng

Užití zakázaných látek pomohlo k zisku zlaté medaile koulařce Naděždě Ostapčukové z Běloruska a kladivářům Ivanu Tichonovi a Olze Kuzenkovové. Dalšími hříšníky jsou podle IAAF běloruský kladivář Vadim Děvjatovskij a ruská dálkařka Taťjana Kotovová. Disciplinární řízení se týká také běloruského koulaře Andreje Michněviče, jenž obsadil před osmi lety ve finále mužské soutěže šesté místo.

Mezinárodní atletická federace ale zatím nezveřejnila, o užití kterých zakázaných látek má jít. Všichni vyšetřovaní atleti teď čelí hrozbě zákazu činnosti a odebrání medailí.

Situace je zvlášť nepříjemná pro běloruskou koulařku Ostapčukovou, která podezření z dopingu čelí podruhé během krátké doby. Vloni přišla kvůli pozitivním nálezům o zlatou olympijskou medaili z olympiády v Londýně a dostala i roční distanc od závodění.

Vloni Mezinárodní olympijský výbor odebral kvůli dopingu bronzovou medaili z olympijských her v Aténách 2004 Irině Jatčenkové z Běloruska, třetí místo díky tomu připadlo české diskařce Věře Cechlové.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme