Na start večerního běhu Prahou se postaví 6000 běžců včetně Anežky Drahotové

Šest tisíc nadšených běžců zaplní po půl osmé večer pražské ulice v rámci Birell Grand Prix. Sportovci se vydají na desetikilometrovou trať už podevatenácté v řadě a mezi závodníky budou amatéři, profesionálové, ale i známé osobnosti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pražský půlmaratón 2013 | Foto: Filip Jandourek

Večerní běh Prahou přilákal například bývalého olympijského vítěze v desetiboji Romana Šebrleho, světovou šampionku na 800 metrů Ludmilu Formanovou nebo ministra školství Marcela Chládka.

Pro ně půjde hlavně o zábavu, ale to samozřejmě neplatí o elitních běžcích.

„I když běhám převážně maratony, tak beru pražský běh velmi vážně a soustředím se teď jen na večerní desetikilometrový závod. Určitě se budu snažit o to, abych vyhrál a zaběhl co nejrychlejší čas,“ slibuje Geoffrey Mutai.

Přehrát

00:00 / 00:00

Určitě se budu snažit o to, abych vyhrál a zaběhl co nejrychlejší čas, slibuje Geoffrey Mutai.

Keňský vytrvalec zaběhl před třemi lety v Bostonu nejrychlejší maraton všech dob, který ale nemohl být kvůli profilu trati oficiálně uznán jako světový rekord.

A dnes by měl v Praze útočit na traťové maximum. Mezi ženami by měly dominovat jeho reprezentační kolegyně, a z českého pohledu je velmi zajímavá účast Anežky Drahotové.

Ta v polovině srpna vybojovala bronzovou medaili na chodecké dvacítce na evropském šampionátu.

„Měla jsem krátký odpočinek, pak jsem absolvovala blok cyklistických tréninků a závodila v Ostravě na cyklistickém kritériu. Další volno jsem vyplnila startem na mistrovství republiky do 22-ti let,“ říká všestranně nadaná Anežka Drahotová.

Devatenáctiletá závodnice má dnes v plánu potrápit českou špičku a zítra po poledni ji čeká další závod v Kolíně.

„Je to povinnost vůči mateřskému klubu, kterým je USK Praha. Vloni se mi podařilo udělat si osobní rekord tady i tam. Letos budu ráda, když to tady dopadne dobře a nedělní finále už beru jako závěr atletický sezony,“ popisuje Anežka Drahotová, která na konci září vyrazí ještě na světový šampionát v cyklistice.

Atletický Birell Grand Prix Praha přilákal světové hvězdy i českou špičku

Číst článek

Už zítra ale na atletickém mistrovství republiky družstev poběží 3 kilometry. Několik závodů v rychlém sledu za sebou ji problémy nedělá.

„Tolik tím netrpím. V cyklistice je běžné, že se jede během několika dní víc závodů, takže to pro mě není nic nezvyklého,“ pokračuje Anežka Drahotová.

Stejně jako v minulých letech i letos organizátoři pražské večerní desítky připravili pro běžce několik novinek, ale změny po osmnácti ročnících už nejsou tak velké.

„Jsou to detaily, jako je posunutí startu. Začátek byl docela nacpaný a v poměrně úzkém prostoru. Není to jenom o startovní bráně, ale je to i o vyhlášení a podobně. Pak jsme se rozhodli udělat osvěžovačku, kterou chceme běžcům přidat službu navíc,“ dodává ředitel závodu Václav Skřivánek.

Vojtěch Bureš, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme