Na Zlatou tretru by mohl přijet i výškař Jesse Williams

Už potřetí za sebou se objeví na Zlaté tretře Ostrava nejslavnější paralympijský atlet světa Oscar Pistorius. Další novinkou je, že 27. června uvidí vítkovický stadion také výšku mužů. Zúčastnit by se jí měli např. Jaroslav Bába anebo Rus Ivan Uchov.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zlatá tretra Ostrava 50, Usain Bolt | Foto: Filip Jandourek

Výška mužů se vrací na nejkvalitnější mítink ve střední Evropě po roční odmlce. A cíl organizátorů je jasný. Překonat rekord mítinku.

„Výška patří k mítinku, moc se nám neosvědčilo nahradit ji koulí, na to diváci moc nereagovali. A výška 232 centimetrů svou hodnotou moc neodpovídá jiným rekordům tretry, závodníci mají na to, aby ji překonali,“ vysvětluje manažer Alfons Juck.

Tomu se podařilo získat pro dvaapadesátý ročník Zlaté tretry Ostrava získat i nejtěžší možný kalibr současné mužské výšky, olympijského vítěze z Londýna Ivana Uchova.

Přehrát

00:00 / 00:00

Podrobnosti zjišťoval Radim Sajbot

„Je dobře, že se letos Tretra koná až o měsíc později. Atleti budou mít více času na trénink, což se týká zejména nás, co skáčeme až do konce halové sezóny. A rekord bychom měli určitě překonat,“ tuší Uchov.

I když další jména pro červnový atak na hranici 232 centimetrů známá nejsou, je jasné, že obsazení mužské výšky bude kvalitní. A to i navzdory faktu, že se Zlatá tretra Ostrava letos koná hned v následujícím týdnu po americké, jamajské a keňské kvalifikaci na mistrovství světa.

Alfons Juck má totiž na atlety výborné kontakty a to díky mnohaletému pořádání dvoudílného halového seriálu Moravská výškařská tour. I proto si může dělat zálusk také na úřadujícího mistra světa, Američana Jesseho Williamse.

„Dohadujeme se s ním a počkáme si, jak to dopadne. On se sice automaticky kvalifikoval na šampionát, ale podle amerických pravidel musí startovat na americkém šampionátu. Nemusí být mezi nejlepšími třemi, ale musí startovat, i třeba jen jeden pokus.“

Zatím se zdá že, o Williamsově účasti v Ostravě rozhodne přesný itinerář americké kvalifikace. Mistrovství Spojených států začíná v Iowě přesně týden před Zlatou tretrou a trvá čtyři dny. Kdyby výška mužů končila dříve než poslední den, byl by přílet Jesseho Williamse reálný.

Radim Sajbot, Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme