Návrat se odkládá. Špotáková bude kvůli zlomenině závodit nejdřív v červnu

Jedna z největších českých medailových nadějí pro olympijské hry v Riu stále nemůže pořádně trénovat. Světová rekordmanka v oštěpu Barbora Špotáková původně chtěla po březnové zlomenině zánártní kosti příští týden dokonce závodit v Kataru, start sezony se ale odsouvá.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Barbora Špotáková | Foto: Filip Jandourek

Na prvním mítinku prestižní Diamantové ligy v Dauhá se Barbora Špotáková nepředstaví. „To nehrozí, byla to naivní představa, ale člověk musí být optimistický. Je to veliká těžkost, ale to spíš k sezoně. K olympiádě to může přinést nějaká pozitiva,“ věří oštěpařka.

Na mysli má třeba nezvyklou dávka odpočinku v olympijské sezoně. Zhruba šest týdnů po tenisovém zranění ze soustředění na Kanárských ostrovech tak světová rekordmanka stále občas chodí o berlích a dává na sebe mnohem větší pozor, než kdyby byla zdravá a neměla žádné tréninkové omezení.

Přehrát

00:00 / 00:00

Novinky o rekonvalescenci Barbory Špotákové zjistil reportér ČRo Jakub Marek

„Chce to čas, moc se to urychlit nedá. Je to ne úplně krásně zlomené a ne na dobrém místě. Musím bojovat. Vždycky jsem se se vším vypořádala, tak to opět nebude jednoduché,“ přiznává.

Zlomenina zánártní kosti rozhodně není první komplikací v kariéře. Přesto se i zkušené závodnici těžko odhaduje, kdy se vrátí na atletické stadiony. Z původně plánovaného Dauhá na začátku května je teď první závod Diamantové ligy v Evropě, který bude v Itálii 2. června.

„Upínám se ke svému oblíbenému Římu. Ale bude to na hraně, abych se tam předvedla nějak kvalitně,“ mluví teď už opatrněji Barbora Špotáková o vstupu do letošní sezony.

V červenci může obhájit titul mistryně Evropy na šampionátu v Amsterdamu a pak vstoupit do historie v brazilském Riu. Tam by totiž chtěla vybojovat třetí olympijské oštěpařské zlato v řadě.

Jakub Marek, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme