Nebyl to můj den, přiznala po závodě chodkyně Anežka Drahotová

Chodkyně Anežka Drahotová vstupovala v ranním pekingském čase do závodu na mistrovství světa jako jedna z adeptek na medaili. Od začátku dvacetikilometrové trati tyto ambice naplňovala, nakonec ale další cenný kov pro českou výpravu v Číně nepřidala. Skončila osmá.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Anežka Drahotová na trati závodu na 20 km chůze na atletickém mistrovství světa v Pekingu, v němž obsadila 28. srpna osmé místo | Zdroj: ČTK

S dvacetiletou českou atletkou mluvil za cílem Jakub Marek.

Prvních 5 kilometrů to vypadalo dobře. Držela jste se jako jediná dvou čínských závodnic. Nebylo to z vašeho pohledu takříkajíc přepálené?

Podle toho času si nemyslím, že by to bylo přepálené. Věděla jsem, že když by to byly dvě slabší čínské závodnice, tak bych s nimi nešla. Ale obě byly favoritky, tak jsem si řekla, že to s nimi zkusím. A podle času to vůbec nevypadalo špatně. Ale bohužel dneska to nebyl můj den, tak jsem nějak nepošetřila síly.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Dvacetiletá chodkyně Anežka Drahotová statečně bojovala o medaili, nakonec ale skončila na osmém místě

V první polovině trati jste dostala od rozhodčích jeden terčík za nečistou chůzi, respektive za ztrátu kontaktu s podložkou. Ovlivnilo vás to nějak do dalšího průběhu?

Zaznamenala jsem to, ale nějak jsem se tím netrápila. Myslím, že moje technika je dobrá a mohlo to být také pochybení.

Jak velkou roli hraje sportovní politika v chůzi? Číňanky tady byly největší favoritky. Vy a Italka Giorgiová podle tabulek jejich největší soupeřky. Italku nakonec rozhodčí diskvalifikoval.

Musím říct, že Giorgiová nemá vůbec dobrý styl. Už jsme si to všimli i s trenérem. Určitě nějaká politika tam je, ale ani čínští rozhodčí nemůžou za styl jen tak vyloučit. Nějaká pravidla tam jsou, ale upřímně já to nesleduji, se stylem problémy nemám. Takže určitou roli to hraje, ale nemyslím, že je to podstatné a podle mě to výsledek neovlivní.

Všiml jsem si, že trochu kulháte na pravou nohu. Je tam nějaký zdravotní problém?

Snažila jsem se si to sama sobě nepřiznávat. Samozřejmě sezona je dlouhá. Lehké zdravotní problémy tam byly, snažila jsem se to potlačit a nevnímat. Ale bohužel po závodě, jak dojdou ty stresové hormony, tak to bolí víc.

Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme