Nejstarším běžcem v elitní startovní listině Pražského půlmaratónu je Róbert Štefko

V poledne odstartuje Pražský půlmaratón. Od Rudolfina vyběhne celkem 9500 vytrvalců. O startovní čísla byl obrovský zájem, už před třemi týdny organizátoři oznámili, že víc čísel nemají. Běžecký závod výrazně omezí i dopravu v centru metropole.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hervis Half Marathon 2011 | Foto: Prague International Marathon

Mezi závodníky nechybějí ani elitní vytrvalci, které si pozvali sami pořadatelé. Je mezi nimi i Róbert Štefko, český vytrvalec, bez kterého jsou tyto závody snad už nemyslitelné.

Jak prozradil v Ranním interview Radiožurnálu, před závodem posnídá většinou pečivo s medem. „Prostě něco lehké. To hlavní bylo už včera večer – těstoviny, rýže, a nějaké složité cukry, aby energie v těle zůstala,“ řekl.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hostem Ranního interview Radiožurnálu byl vytrvalec Róbert Štefko.

Štefko je nejstarším běžcem v elitní startovní listině. Přiblížil, že za svůj život už uběhl tak 40 až 50 půlmaratónů. Zároveň ale přiznal, že běhání je u něj z roku na rok stále méně.

„Člověk už s ohledem na věk ani netrénuje. Ale udržuji se v kondici. Proto jsem i sám zvědavý, čeho budu ještě dnes vůbec schopný,“ uvedl s tím, že doufá, že to zvládne pod hodinu a deset minut.

Daniel Kohout, Katka Brezovská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme