Nová soutěž pro atlety: V halách budou soutěžit o vysoké prémie

Elitní světoví atleti vstoupí do nového halového seriálu. Závody na dvousetmetrovém zastřešeném oválu většinou bývají spíš přípravou na hlavní - letní sezonu, ale letos mají sportovci velkou motivaci v podobě World Indoor Tour.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Halová atletika (ilustrační foto) | Zdroj: ČTK

Závody v hale sice nedosahují takové prestiže jako na dvojnásobně dlouhé venkovní dráze, ale například loňský evropský šampionát v Praze ukázal, že v uzavřeném prostoru dokážou fanoušci připravit pro atlety až neskutečnou atmosféru.

V O2 areně si ji chválil i vítěz tyčkařské soutěže Renaud Lavillenie, který útočil dokonce na svůj světový rekord a 617 centimetrů mu jen těsně odolalo. „Byl to dobrý pokus, ale postrádal jsem trochu energie. Celá soutěž zabrala trošku moc času,“ pochválil se nejlepší tyčkař současnosti.

Přehrát

00:00 / 00:00

Nový seriál atletických závodů přibližil reportér ČRo Jakub Marek

Právě Francouz bude jednou z hvězd prvního dílu World Indoor Tour v sobotu v německém Karlsruhe. 14. února se pak soutěž přesune za oceán a v Bostonu se představí nejlepší vícebojař historie Ashton Eaton, který v hale soutěží velmi rád.

„V hale cítí atlet na dráze podporu fanoušků ještě mnohem víc než na venkovních stadionech. Kromě publika to mám blíž i k dalším atletům a já jsem rád v kontaktu s ostatními. V hale je zkrátka všechno blízko a to mi vyhovuje,“ říká světový rekordman.

V Bostonu ho samozřejmě nečeká celý sedmiboj, ale ukáže se v tyčkařském sektoru a ve sprintu na 60 metrů. Mezi dálkařkami se objeví i jedna z nejlepších vícebojařek současnosti - jeho žena Brianne Theisenová-Eatonová.

„Nemyslím si, že by mě to rozptylovalo. Samozřejmě když vidím, že se jí něco podaří, tak se to potěší, ale pak dokážu rychle přepnout a soustředit se na sebe. Takže jsem rád, když závodíme ve stejnou chvíli, oba cítíme tu vzájemnou podporu,“ doplňuje Ashton Eaton.

Zbylé dva závody ve Stockholmu a Glasgow budou následovat v rychlém sledu a atleti mají motivaci hlavně díky tomu, že celkový vítěz každé disciplíny dostane v přepočtu půl milionu korun a také divokou kartu pro březnové halové mistrovství světa v Portlandu.

Jakub Marek, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme