Olympijská vítězka Barbora Špotáková přemýšlí o závodní pauze

Možná jste fandili oštěpařce Barboře Špotákové na olympijských hrách. A vyplatilo se to, získala druhé zlato. Teď jí ještě přejte v závěrečných třech závodech sezony. A úplně nejlepší by bylo, kdyby v tom posledním hodila světový rekord. Jinak se totiž velmi pravděpodobně může stát, že příští rok tato atletka nebude závodit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letní olympijské hry Londýn 2012, LOH, oštěp, ženy. Česká reprezentantka Barbora Špotáková se zlatou medailí. | Zdroj: ČTK

Barbora Špotáková přivezla v sedmi letech sedm medailí z vrcholů sezóny. A může se chlubit skvostnou bilancí tří zlatých, tří stříbrných a jedné bronzové z olympiád, mistrovství světa a Evropy. Více už toho snad ani dokázat nemohla.

„Motivace je v tom, že by se to dalo zkusit ještě potřetí v Riu…,“ říká Barbora Špotáková s výhledem na další čtyři - a to číslo je důležité - roky, které zbývají do dalších olympijských her.

Na otázku, jestli je možné, že si dá třeba rok pauzu, i když ne nutně z mateřských důvodů, ještě Barbora Špotáková odpověděla.

Přehrát

00:00 / 00:00

Barbora Špotáková zatím neví, jestli bude závodit i v přístí sezoně, rozhodne se po posledním letošním závodě

„Trošku to tak zatím cítím, ale ona je to teď únava spíš psychická. Ano, cítím to tak, je možné, že to tak bude.“

A když měla Barbora Špotáková říct, jak to teď cítí se závoděním příští rok, odvětila:

„Spíš ne… teď to tak mám, v hlavě,“ zdůraznila Barbora Špotáková, že její pauza od atletických sektorů je sice možná, ale zatím ne jistá. Čeká ji ještě rozhodování a hlavně závodění.

„Jsem teď nabuzená ziskem zlata a navíc mám pocit, že jsem letos opravdu dostala novou energii. Našla jsem si svůj rytmus, svůj režim, který mi dělá dobře, i fyzicky jsem na tom výborně – lidé mě chválí, že vypadám lépe než vloni. Kdo ví, třeba budu chtít závodit dál.“

Takže bude i dál hledat motivaci pro příští léto. I kdyby to mělo být do posledního mítinku této sezóny.

„Záleží na tom, jak budu motivovaná po skončení sezony, jak se povede poslední závod.“

Barbora Špotáková se do finále na OH dostala hned prvním hodem | Foto: Reuters

A tady platí přímá úměra. Čím lepší výsledek a hlavně výkon, tím větší je šance na nepřetržité závodění Barbory Špotákové. V koncích sezón se jí dařívá.

„Nejradši bych byla, kdyby to byl Brusel. Vždycky se mi podařilo hodit největší výkon na posledním závodě. To by pro mě byla úplně největší motivace do další sezony, v Bruselu ve světovém finále by to bylo parádní.“

Což by navíc znamenalo i možnost světového rekordu, na který by mohla mít po úspěchu a následném odpočinku stále formu. A když tedy definitiva přijde po posledním závodu a po dovolené, to už vypadá, že i po šestém titulu Atlet roku v řadě.

„No, tam se to rozčísne… Ne, teď vážně – Honza Železný říkal, že by chápal obojí moje rozhodnutí. Je to logické, už je to dlouhá doba, co jsem na vrcholu, a je to skutečně náročné,“ neuzavírá Barbora Špotáková.

Tomáš Kohout, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme