Olympijští medailisté podpořili v Kladně akci Atletika pro děti

Olympijští medailisté z Londýna se snaží v těchto týdnech zúročit svůj úspěch a co nejvíce se zabezpečit pro nadcházející období. To ale neznamená, že by mysleli pouze na sebe. Řada z nich se snaží přivábit ke sportu i generaci nejmladších dětí. Podobně tomu bylo včera v areálu kladenského Sletiště.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na kladenském stadionu Sletiště se konala akce Atletika pro děti | Zdroj: ČTK

„Mně je to sympatické, protože mi to dává vzpomínku na dětství, kdy jsem chodil taky na takovéhle akce. Vždycky jsem se rád hejbal, protože to je zpestření ve škole. Je tady Bára Špotáková, Víťa Veselý, David Svoboda, Mirka Knapková. I pro mě je to pocta být mezi nimi,“ usmíval se Vavřinec Hradilek.

Spolu se svými kolegy se zapojil do akce Atletika pro děti. Vedle povzbuzování malých capartů při sportování se zúčastnil nejen novinářského desetiboje, ale navíc vyhrál ukázkovou soutěž v hodu historickým kopím na mamuta, tedy do papírového terče, kde nečekaně porazil i oštěpaře specialisty - Barboru Špotákovou s Vítězslavem Veselým.

„Dopoledne jsem potrénoval, a je vidět, že se neztratím. Hlavně kdyby tam byli ti mamuti, tak by to bylo lepší. Je vidět, že nějaký ten pravěk se ve mně skrývá,“ říkal pobaveně Hradilek.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na kladenské akci Atletika pro děti byl i reportér Petr Kadeřábek

Hlavní ale bylo sportování nejmenších. Ti si mohli vyzkoušet sprinty, skoky, vrhy, hody a další atletické disciplíny, to vše za dozoru i komentáře olympijských medailistů.

„Myslím si, že je to dobrý nápad, že je to takové nenáročné. Spousta dětí, aniž by měla nějaké zkušenosti, tak si může zaběhat – většinou je to nějaký člunkový běh nebo přes překážky – nebo vyzkoušet hod medicinbalem a na cíl. Jsou to všestranné základy, které by mělo každé dítě zvládnout,“ rozplývala se Miroslava Knapková.

Slavní účastnici odpoledne možná promluvili i s nějakým svým budoucím nástupcem nebo hvězdou jiného sportu.

„Nevím, jestli přímo o tohle tady jde. Spíš jde o to, aby se děti naučily pravidelně denně sportovat, což mizí. To je potřeba tady znovu trošku zavést. Tím pádem si pak najdou kamarády, budou spokojenější, budou mít vybitou energii,“ myslí si Barbora Špotáková.

A dvojnásobná olympijská vítězka potom dodává. „Když pak z nich bude někdo další Špotáková nebo Železný, to je ještě hrozně dlouhá cesta, to už je další level. Musí být dobří trenéři ve střediskách, a také podpora státu střediskům. Ale podhoubí to může být. Věřím v to.“

I proto je Barbora Špotáková partnerkou Atletiky pro děti a věří, že v dalších ročnících bude drobotiny na atletických oválech ještě více.

Petr Kadeřábek, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme