Oslavy v Opavě budou divoké, těší se stříbrný medailista z HMS Holuša

Pro českou atletickou výpravu úspěšný halový šampionát zakončil stříbrnou tečkou Jakub Holuša. Jeho finálový běh na 800 metrů si v istanbulské hale nenechal ujít nikdo z jeho reprezentačních kolegů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jakub Holuša vybojoval na MS v Istanbulu stříbro na trati osmistovce | Zdroj: Reuters

Zaplněné hlediště istanbulské haly hnalo do cíle běžce ve finále na 800 metrů. Mezi diváky pomáhal Jakubu Holušovi k zisku stříbrné medaile i zbytek české výpravy. Její členové si vysoko u stropu haly užívali výkon svého kolegy.

„Asi po sto padesáti metrech jsem se skoro zasmáli, že oni skoro šli, Kuba to ale udělal výborně takticky – klobouk dolů!“ smekla Jakubu Holušovi poklonu Denisa Rosolová.

Fandili naprosto všichni včetně benjamínka Adama Sebastiana Helceleta, který si vedle zážitků ze svého závodu a trička světového rekordmana, které mu věnoval Ashton Eaton, odveze z Istanbulu i neopakovatelný zážitek z Holušova stříbrného běhu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jakubu Holušovi fandili ve finále na tribuně všichni čeští reprezentanti. Opavský rodák se po zisku stříbrné medaile na MS těší na bouřlivé oslavy v rodné Opavě

„Běhal mi mráz po zádech, protože bílý půlkař mezi těmi s černou pletí, to bylo hodně příjemné.“

Radost Adama Sebastina Helceleta se ale zdaleka nedá srovnat s tou, kterou prožíval Jakub Holuša. Zahalený do statní vlajky křepčil po oválu, jeho tvář zdobil široký úsměv ještě desítky minut po finále a prý si ani nedovede představit, jak to bude vypadat, až se vrátí do rodné Opavy.

„Myslím, že to tam bude divoké, aspoň tedy doufám! Chystám se tam příští víkend, snad s tím na mě počkají… Zdravím všechny do Opavy, kde už to asi i teď je divoké,“ těší se halový vicemistr světa.

Mimochodem, k té stříbrné medaili si Jakub na své konto připíše 20 000 amerických dolarů - a to už je částka, která se dá rozumně investovat.

„Chtěl bych v Praze nějaký svůj byteček, tak to asi půjde na to,“ říká Jakub Holuša, který ziskem stříbrné medaile pomohl české výpravě k 11. místu v pořadí národů istanbulského šampionátu.

Petr Kadeřábek, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme