Oštěpař Veselý bude v bruselském finále hájit vedení v Diamantové lize

Mistr světa v hodu oštěpem Vítězslav Veselý dnes bude bojovat o celkový triumf v Diamantové lize. V bruselském finále se představí světová elita a český závodník, který je v čele nejprestižnějšího atletického seriálu, si chce závěr sezony především užít a vychutnat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vítězslav Veselý během ostravské Zlaté tretry | Zdroj: ČTK

„Je to poslední závod sezony, takže si ho budu chtít určitě náležitě užít. Ať to dopadne jakkoli, sezonu už můžu hodnotit jako dobrou. Jenom doufám, že to ještě zdárně dokončím,“ věří třicetiletý oštěpař, že mu vyjde i tradiční bruselský mítink.

Už na světovém šampionátu v Moskvě měl ale zdravotní problémy, které stále ještě neodezněly.

Přehrát

00:00 / 00:00

Vítězslava Veselého čeká v Bruselu finále Diamantové ligy

„Po zdravotní stránce už je koleno docela dobré, nezhoršuje se to po tréninku tak, jako na začátku, takže doufám, že ten závod budu moci absolvovat celý. Snad to bude bez problémů," předpokládá Vítězslav Veselý.

Rodák z Hodonína má v čele soutěže oštěpařů šestibodový náskok na finsko-norské duo Pitkämäki-Thorkildsen a nikdo jiný kromě těchto dvou seveřanů už ho nemůže ohrozit. Sám ale neví, co od sebe může v závodě čekat.

„Nevím, co to udělá, protože jsem to v tréninku docela šetřil. Musel jsem tomu dát pauzu, aby se koleno po mistrovství světa trochu zotavilo. Jsem zvědavý, jak moc mi to bude běhat,“ přemýšlí čerstvý oštěpařský mistr světa.

V Bruselu se Veselému líbí

Jeho závod začne o půl deváté večer na stadionu krále Baudouina, na kterém skončil naposledy čtvrtý.

„Před dvěma lety jsem tam byl na finále Diamantové ligy. Stadion je tam dobrý, diváci jsou také super, takže si to budu chtít užít. Budu se snažit i o dobrý výsledek, ale uvidíme."

Kromě Vítězslava Veselého se v Bruselu z českých atletů představí ještě koulař Ladislav Prášil, který závodí i po světovém šampionátu ve výborné formě, a tyčkař Jan Kudlička. Vrcholem večera pak bude poslední letošní start nejrychlejšího muže planety Jamajčana Usaina Bolta, který poběží stovku.

Jakub Marek, David Nyč - NEPOUŽÍVAT Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme