Oštěpař Veselý dodatečně dostane bronz z Londýna, emoce mu to nevrátí

Získat medaili na olympijských hrách je pro sportovce emotivní hlavně bezprostředně po výkonu, případně při slavnostním ceremoniálu za zvuku státní hymny. Ani jedno z toho oštěpař Vítězslav Veselý před čtyřmi lety v Londýně nezažil, ale teď se dozvěděl, že do závodu v Riu nastoupí jako obhájce bronzové medaile.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vítězslav Veselý se v Curychu představil naposledy před 11 dny | Zdroj: Reuters

Dosud stříbrný Oleksandr Pjatnycja dopoval a byl dodatečně diskvalifikován. Zprávu se Vítězslav Veselý dozvěděl na pokoji v olympijské vesnici v Riu de Janeiru. Zatím jde o neoficiální zprávu, protože Český olympijský výbor ještě musí dostat vyjádření od Mezinárodní atletické federace.

Přehrát

00:00 / 00:00

Vítězslav Veselý dostane olympijskou medaili po 4 letech

Mistr světa i Evropy teď bude usínat i s pocitem olympijského medailisty.

„Na jednu stranu je to dobrá zpráva, na druhou stranu je medaile o emocích. Celý sport je spojen s emocemi a tohle je škoda. Sportovec je trošku ochuzený, ale s tím se nedá nic dělat,“ přemýšlí „čerstvý“ olympijský medailista z Londýna.

Z jeho hlasu je slyšet radost, ale není taková, jako na olympijském stadionu po hodu, který mu teď zajistil třetí místo. Český oštěpař není ochuzen jen o pocity, ale také o případný zájem sponzorů a další profit, který by po Londýně v případě medaile určitě přišel.

„Člověk to musí brát tak, jak to je. V tom závodě jsem byl čtvrtý, to je celé, co k tomu můžu říct,“ zalitoval.

O dodatečném zisku bronzové medaile se dozvěděl od svého kolegy a spolubydlícího. Následovala i malá oslava.

„Kuba Vadlejch mi gratuloval k Londýnu. Já chvíli nechápal, pak jsme si dali štamrpli slivovice na dezinfekci a šli jsme spát,“ vypráví stále neoficiálně bronzový medailista z olympijských her v Londýně oštěpař Vítězslav Veselý.

Štěpán Pokorný, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme