Oštěpař Veselý se pokusí zvítězit i ve druhém závodě Diamantové ligy

Oštěpaře Vítězslava Veselého čeká druhý závod Diamantové ligy. Aktuální mistr Evropy se pokusí navázat na úvodní mítink v katarském Dauhá, kde porazil téměř kompletní světovou špičku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mistr světa v hodu oštěpem Matthias De Zordo. Vítězslav Veselý skončil čtvrtý | Zdroj: ČTK

Světová oštěpařská elita se sejde i v Šanghaji. Na startu bude kromě Vítězslava Veselého také lídr světových tabulek Fin Pitkämäki, dvojnásobný olympijský šampion Nor Thorkildsen nebo vítěz z Her v Londýně Trinidaďan Wallcott.

Český atlet předvedl loni v Číně hod za 85 metrů a v deštivém závodu s přehledem zvítězil.

"Na tamějším stadionu budu už potřetí, je to tam fajn, akorát se tam trochu točí vítr. Ale oštěpařský sektor je velice dobrý. Otázka je, jak vyjde počasí. Loni tam bylo docela deštivo, hodně to soutěž ovlivnilo, tak uvidíme, jak to bude v Šanghaji letos," přemýšlí Vítězslav Veselý.

Přehrát

00:00 / 00:00

S Vítězslavem Veselým hovoří před Diamantovou ligou v Šanghaji Jakub Marek

Závody v daleké Asii mají svá specifika a odlišná kultura se projevuje i v hledišti. "Nemyslím si, že to jsou zrovna atletičtí fajnšmekři, ale snaží se. V Asii jsou za všechno vděční a diváci tleskají téměř všemu, to je fajn," říká mistr Evropy z Helsinek, který se na začátku sezony cítí i přes drobné problémy s achilovkou velmi dobře.

Veselý nebude ve druhém závodě Diamantové ligy jediným z českých atletů. Světovou čtvrtkařskou elitu se pokusí prohnat mistr Evropy Pavel Maslák, s plejádou silných afrických běžců poměří síly Jakub Holuša v běhu na 1500 metrů a na startovních listinách svých disciplín nebudou chybět ani výškař Jaroslav Bába a překážkářka Zuzana Hejnová na čtyřsetmetrové trati.

Závod v Šanghaji odstartuje v sobotu ve 12.30.

Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme