Oštěpař Veselý se vrací do Curychu na finále Diamantové ligy. Na sebe by nevsadil

Vítězslav Veselý se 11 dnů po svém evropském stříbru vrátí na stadion Letzigrund, aby bojoval o celkové vítězství v Diamantové lize. V curyšském finále ale bude mít cestu za třetím triumfem v elitním světovém seriálu velmi složitou. Čelo soutěže je totiž tak vyrovnané, že si na titul může myslet hned pětice závodníků.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vítězslav Veselý se v Curychu představil naposledy před 11 dny | Zdroj: Reuters

„Když bych měl zhodnotit, kdo je největší favorit, nevím, jestli bych na sebe vsadil. Tipl bych Ruuskanena, který jede na vlně a ukazuje velkou stabilitu. Černým koněm může být Tero Pitkämäki,“ mluví Vítězslav Veselý o dvojici Finů, kteří sebrali na evropském šampionátu v Curychu zbylé dvě medaile.

Velmi reálně ale můžou na titul pomýšlet i vedoucí muž letošních světový tabulek Egypťan Abdelrahman a také mladý Němec Röhler. Český oštěpař nehýří sebevědomím především kvůli kratšímu rozběhu na Letzigrundu, přestože tam nedávno skončil druhý.

Přehrát

00:00 / 00:00

S Vítězslavem Veselým mluvil před finále Diamantové ligy reportér ČRo Jakub Marek

„Na Evropě by to vyšlo, ale kdyby tam byl delší rozběh a já bych na to nemyslel, tak se závod mohl vyvíjet jinak. Když hodíte na začátku dál, ví ostatní soupeři, že je třeba vědět daleko, znervózní a začnou házet technicky jinak,“ vysvětluje aktuální mistr světa.

A pořadatelé dnešního závodu ho rozhodně nepotěšili. Oštěpaři se totiž kvůli ženské tyčce musí přestěhovat na opačný konec oválu.

„Na Diamantové lize bude rozběh ještě kratší. Na druhé straně je ještě asi o metr a půl kratší,“ popisuje Vítězslav Veselý. Ten by se v případě výhry stal teprve třetím atletem v historii, který by potřetí v řadě ovládl celkové pořadí disciplíny Diamantové ligy.

Zkušený atlet ví, co musí pro obhajobu udělat: „Musím se od toho oprostit a neřešit rozběh. Prostě se rozběhnout. Když přešlápnu, tak přešlápnu. Ale nesmím to moc řešit – když se člověk bojí, že přešlápne, je to napůl prohra,“ dodává jeden z nejlepších světových oštěpařů.

Dramatický finálový závod, který rozhodne o vítězi letošní Diamantové ligy, začne ve 20 hodin a 25 minut.

Jakub Marek, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme