Oštěpař Veselý si chce na MS v Moskvě spravit chuť za olympiádu

Atlet Vítězslav Veselý se v posledních dvou sezonách zařadil mezi nejlepší světové oštěpaře. Od loňského roku kromě svěřence Jana Železného nikdo za 88 metrů nehodil a letos se dá očekávat, že by mohl atakovat i hranici 90 metrů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vítězslav Veselý vzhlíží k evropskému šampionátu. Finové zase k němu, oštěp je pro ně národním sportem | Foto: Tomáš Kohout

V posledních letech je přitom pro nejlepší světové oštěpaře čím dál těžší devadesátimetrovou metu pokořit. Možná i fanoušky atletiky překvapí, že za poslední čtyři roky se to povedlo jen jednomu z nich - Noru Thorkildsenovi. Na olympiádě v Londýně se oštěpaři dokonce nedostali ani za 85 metrů. O to víc Vítězslava Veselého mrzelo, že skončil čtvrtý.

„Člověk si na to samozřejmě vzpomene. Hodnotím to tak, že je to promarněná šance, protože závod nebyl nijak extra kvalitní a medaili jsem tam mohl získat. Letos v Moskvě se pokusím udělat některé věci líp,“ vyhlíží druhý muž letošních světových tabulek vrchol sezony v podobě srpnového světového šampionátu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Vítězslav Veselý si chce z MS v Moskvě přivézt medaili, nejlépe zlatou

Tam by mistr Evropy z Helsinek rád vrátil svým soupeřům porážku z Londýna, i když olympiáda je podle něj ještě výš.

„Pro všechny sportovce je to asi vrchol kariéry, možná kromě fotbalistů či basketbalistů a sportů, které jsou tak trochu samy pro sebe.“

V době příštích olympijských her v brazilském Riu bude Veselému 33 let, což je pro oštěpaře téměř ideální věk. Vždyť jeho trenér Jan Železný byl v Sydney o rok starší a odvezl si zlato v olympijském rekordu. Tak dlouho dopředu, tedy do roku 2016, ale rodák z Hodonína nekouká.

„Člověk ví, že to tam někde vpředu je, ale spíš se soustředí jen na nadcházející rok, to je ten hlavní cíl,“ vrací se Veselý k mistrovství světa v Rusku, na kterém bude chtít vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v korejském Tegu.

Tereza Jelínková, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme