Oštěpař Vítězslav Veselý skončil na OH těsně pod stupni vítězů na 4. příčce

Český oštěpař Vítězslav Veselý nenavázal na zlatý olympijský úspěch tréninkové kolegyně ze skupiny Jana Železného Barbory Špotákové a nerozšířil tak sbírku cenných kovů, protože obsadil 4. místo. Mistrovi Evropy, lídrovi letošních světových tabulek a vítězi kvalifikace se ve finále nedařilo, jeho nejdelší pokus měřil 83,34 metru a předvedl ho až na poslední pokus.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Oštěpař Vítězslav Veselý vyhrál v Oslu nejlepším výkonem roku 88,11 metru | Zdroj: Reuters

První pokus se českému reprezentantovi nevydařil a tak vyšlápl, aby ho rozhodčí nemuseli ani měřit. Ve druhém poslal oštěp do vzdálenosti 81,69 metru, což zatím stačilo na 5. místo. Nejdelším hodem, osobním rekordem a národním maximem se blýskl Trinidaďan Keshorn Wallcot výkonem 84,58 metru (totéž se mu povedlo hned i při prvním pokusu).

Ve třetí sérii si Vítězslav Veselý ještě nepatrně polepšil, když hodil 81,80, ale na posun výledkovou listinou výš to nebylo, ale zajistil si účast v užším osmičlenném finále. Nakonec ho přehodil ještě Ukrajinec Pyatnytsya a zařadil se na průběžně druhé místo.

Čtvrtý hod Veselému také technicky nevyšel a tak si ho opět nenechal ani změřit, a když předvedl 84,12 metru Fin Ruuskanen, který se tak posunul na 3 příčku a odsunul českého oštěpaře na sedmé místo. Ani v páté sérii si náladu Veselý nezlepšil, oštěp doletěl těsně za 80 metrovou hranici.

Poslední šanci probojovat se na medailové pozice úřadující evropský šampion nevyužil, sice se zlepšil na 83,34 metru, ale byl to až 4. nejdelší hod dne. Ze zlata se tak raduje Wallcot z Trinidadu a Tobaga, stříbro bere Oleksandr Pyatnytsya. Na stupních vítězů je doplnil Fin Antti Ruuskanen.

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme