Oštěpařka Barbora Špotáková obhájila zlatou olympijskou medaili

Barbora Špotáková suverénně ovládla olympijské finále. Ve čtvrtém pokusu překonala česká oštěpařka letošní světové maximum a výkonem 69,55 obhájila olympijské zlato z Pekingu. Druhá skončila výkonem 65,16 Němka Obergföllová. Česko tak má v Londýně osmou medaili a druhé zlato po veslařce Miroslavě Knapkové.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Barbora Špotáková se do finále na OH dostala hned prvním hodem | Zdroj: Reuters

Špotáková vstoupila do olympijského finále v Londýně výborně. I hod z první série, dlouhý 66,90 metru, by jí totiž stačil na zlatou medaili.

Světová rekordmanka z Jablonce nad Nisou se pak v plné parádě předvedla ve čtvrtém pokusu, když jí rozhodčí naměřili 69,55 metru. Tímto výkonem definitivně vzala soupeřkám vítr z plachet a už se k ní ani nepřiblížily.

"Nevěřila jsem, že to bude až takhle jednoduché, že holky nebudou házet nějaké velké metry, takže to je pro mě trochu překvapení,“ komentovala své suverénní vystoupení nyní už dvojnásobná olympijská vítězka.

Se svým maximem přesto úplně spokojená nebyla. „Spokojenost je, že jsem to zvládla, i když mi třeba tak neběžely nohy jako v kvalifikaci. Chtěla jsem, ať to začíná sedmičkou, to bohužel nevyšlo, ale myslím, že ten výkon je hodný toho vyhrát s ním olympiádu,“ řekla Špotáková.

Za českou hvězdou se seřadilo duo německých oštěpařek Obergföllová (65,16), Stahlová (64,91). Překvapivě do užšího finále nepostoupila Ruska Abakumovová, která skončila výkonem 59,34 až desátá.

30. LOH v Londýně:
Ženy:
Oštěp: 1. Špotáková (ČR) 69,55, 2. Obergföllová 65,16, 3. Stahlová (obě Něm.) 64,91, 4. Viljoenová (JAR) 64,53, 5. Lu Chuej-chuej (Čína) 63,70, 6. Molitorová (Něm.) 62,89, 7. Ratejová (Slovin.) 61,62, 8. Palameiková (Lot.) 60,73, ...v kvalifikaci 14. Klimešová (ČR) 59,90

Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme