Oštěpařský mistr Evropy Veselý skončil v Paříži druhý navzdory křečím

Oštěpař Vítězslav Veselý má za sebou první závod coby nový mistr Evropy. V pátek startoval na Diamantové lize v Paříži a rozhodně si nevedl špatně. Skončil tam druhý, když nestačil jen na Ukrajince Pjatnicu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nový mistr Evropy v hodu oštěpem Vítězstav Veselý | Zdroj: Reuters

Vítězslav Veselý si to asi nechtěl připouštět, ale přece jen na něj nová situace trochu dolehla. Sám úřadující mistr Evropy Radiožurnálu přiznal, že byl poněkud nervóznější už před samotným závodem. Projevilo se to i drobnou roztržitostí. Tretry si sice nezapomněl, ale jednu zdánlivou drobnost ano.

"Byl jsem trochu unavený a zapomněl jsem si vzít kalcium a magnesium proti křečím, ke konci už mě braly křeče. Tím, jak je člověk nervózní, tak se to pak projevuje víc," prozradil Vítězslav Veselý, který i přesto právě posledním pokusem hodil 83,93 metru a posunul se za Pjatnicu na druhé místo.

Druhá pozice mimo jiné znamená, že dál vede pořadí oštěpu v hodnocení Diamantové ligy, má 12 bodů a velkou šanci v tomto prestižním seriálu vyhrát. Jeho nejbližší pronásledovatelé totiž nasbírali po čtyř bodech.

Přehrát

00:00 / 00:00

Václav Žmolík mluvil s Tomášem Kohoutem o výkonu Vítězslava Veselého na Diamantové lize v Paříži

Vítězslav Veselý tedy potvrdil, že dobrá forma ho neopustila ani po mistrovství Evropy. Jeho soupeři ale na jeho úspěch podle slov českého atleta nijak zvlášť nereagovali.

"Ne, my se známe, takže nic nového. Nějak jsme to neprožívali, přece jen je před námi olympiáda. Respekt máme mezi sebou všichni stejný a není potřeba to měnit, když jeden z nás vyhraje nějaký závod," řekl Veselý. Tím "nějakým závodem" tedy myslel ten na evropském šampionátu.

Po Diamantové lize si Vítězslav Veselý chvilku odpočine, ale protože se blíží olympijské hry, hned v pondělí bude pokračovat v přípravě.

"V pondělí odjížídíme na soustředění do Sportovního centra v Nymburce a tam budeme tři týdny trénovat," prozradil plány na nejbližší dny Veselý.

V Nymburce se ještě s trenérem Janem Železným rozhodnou, jestli pojede na závody za dva týdny do Monaka, nebo jestli už to před olympijskými hrami v Londýně nebude nutné.

Tomáš Kohout, Alena Benešová, Václav Žmolík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme