Pardubickou Zlatou tyčku vyhráli olympijští medailisté Otto a Silvaová

První ročník pardubického mezinárodního mítinku ve skoku o tyči ovládli největší favorité, stříbrní olympionici z her v Londýně Němec Björn Otto a Kubánka Yarisley Silvaová. Mezi muži skončil třetí Jan Kudlička ve svém letošním maximu 565 centimetrů. Nedařilo se naopak Jiřině Svobodové-Ptáčníkové, která nezdolala svou základní výšku 435 centimetrů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jan Kudlička | Foto: David Kubíček

Mezi ženami překonala vítězná Kubánka 471 centimetrů a vylepšila si letošní maximum o šest centimetrů. Druhé místo obsadila o deset centimetrů horším výkonem Ruska Anastasija Savčenková a třetí skončila za 450 cm její krajanka Sidorovová. Šestá byla Romana Maláčová s 435 cm.

Nejlepším domácím zástupcem byl tedy Jan Kudlička, který si skočil svůj nejlepší letošní výkon 565 centimetrů, což mu stačilo na třetí místo. Ani pokusy na výšce jeho osobního maxima 573 cm ale nevypadaly špatně.

Zajímavý boj o vítězství v mužské kategorii vyhrál hlavní favorit, Němec Björn Otto. Skokem přes laťku ve výšce 583 cm porazil druhého Řeka Kostantinose Fillipidise o pět centimetrů.

Mezinárodní mítink ve skoku o tyči Zlatá tyčka v Pardubicích:
Muži: 1. Otto (Něm.) 583, 2. Fillipidis (Řec.) 578, 3. Kudlička (ČR) 565, 4. Mazuryk (Ukr.) 555
Ženy: 1. Silvaová (Kuba) 471, 2. Savčenková 461, 3. Sidorovová (obě Rus.) 450, ...6. Maláčová 435, Svobodová-Ptáčníková (obě ČR) bez výkonu

Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme