Pavel Maslák si zajistil postup do semifinále MS, spokojený ale nebyl

Sprinter Pavel Maslák zachránil v dopoledním programu na mistrovství světa postupovou čest českých atletů. Jako jediný se dostal dál ze svého rozběhu, v závodu na 400 metrů postoupil do semifinále časem 45,44 setin sekundy. Český rekordman mohl v závěru pošetřit síly, ale to bylo asi tak jediné, s čím byl spokojený.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čtvrtkař Pavel Maslák během 20. ročníku Memoriálu Josefa Odložila | Foto: ČTK

Rychle kmital do cíle nohama, jeho rukávky - jeden červený a jeden modrý - švihaly nad dráhou olympijského stadiónu v Lužnikách a nikdo by nehádal, že je něco špatně. Ale ono bylo. Nad úvodní otázkou, jak se mu běželo, se Pavel Maslák krátce zamyslel a ještě stručněji odpověděl.

"Hmmmm, divně," popsal své pocity svěřenec Dalibora Kupky. A pak se pokusil vysvětlit, z čeho pramení. "Ani mi nepřijde, že bych byl na mistrovství světa. Přijde mi, jako bych byl na normálních závodech. Nějak se nedokážu nahecovat."

Přehrát

00:00 / 00:00

Maslák po rozběhu na MS

Možná to souvisí s rozlehlostí olympijského stadiónu v Lužnikách, kde je plno jen ve dvou sektorech, které obsadili ukrajinští fanoušci.

Jinak zeje opravdový chrám sportu prázdnotou a jednolitost červeno-oranžovo-žluté pruhy sedaček narušují jen tu a tam skupinky diváků.

Nejen úřadující mistr Evropy by si přál, aby na semifinále čtvrtky byly ochozy plnější. "Na prázdném stadionu si připadám, jako kdybych běžel někde na tréninku."

Nabudit na rozběh čtyř set metrové trati se na světovém šampionátu tedy dvaadvacetiletému atletovi nepovedlo. A to přesto, že se koukal na záda Američana LaShawna Merritta - dvojnásobného olympijského vítěze a čtyřnásobného mistra světa. A sám netuší, čím to je.

Čtvrtkař Maslák postoupil na MS v Moskvě do semifinále. Mazáčovi o dvě setiny uniklo

Číst článek

"Vůbec nevím. Jestli jsem odevzadnej… Ani se necítím moc dobře, jako třeba loni na olympiádě," říká rodák z Havířova. Ono to ale může být poněkud složitější. Sice se nemůže aktivovat, nahecovat, ale ve chvíli, kdy ani nechce, tak je to poněkud špatné.

"Jsem rád, když jsem před závodem klidný. Nemusím být moc nahecovaný, tělo je pak ale asi taky klidné a není tolik připravené."

Aspoň o tom Pavel Maslák ví a může se na to před pondělním semifinále připravit.

Tomáš Kohout, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme