Pavel Maslák začal přípravu o měsíc dřív, v Praze chce obhájit evropský titul

Halový mistr světa v běhu na 400 metrů Pavel Maslák si opět věří na nejvyšší příčky. Český sprinter se téměř celou venkovní sezonu trápil se svalovým zraněním, ale teď už přemýšlí o titulu z březnového evropského šampionátu, který bude hostit pražská O2 Arena.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pavel Maslák chce na halovém šampionátu v Praze obhájit evropský titul | Zdroj: ČTK

„Asi budu chodit víc na regenerace. A budu doufat, že to bude stačit," přemýšlí Pavel Malsák, co by měl udělat jinak než v předešlých letech, aby se podobná situace se zraněním neopakovala.

Jednou z dalších změn bude, že se třiadvacetiletý sprinter zaměří v tréninku více na kvalitu. „Asi toho bylo hodně a docela jsme spěchali po hale. První závody byly brzy, takže jsme se domluvili, že se budeme soustředit vždy na vrchol a ne na závody před ním,“ vysvětluje mistr světa i Evropy na halové čtyřstovce.

Přehrát

00:00 / 00:00

Další plány běžce Pavla Masláka zjistil reportér ČRo Jakub Marek

Pavel Maslák ještě nikdy neměl podobně dlouhou závodní pauzu a tak už je plný očekávání. A dlouhá přestávka by mu prý neměla uškodit - spíš naopak.

„Jak jsem ukončil sezonu dřív, tak jsem měl dost času a přípravu jsem o měsíc dřív než se skupinou. Nebyly to nějaké brutální tréninky, ale hýbal jsem se a přijde mi, že jsem na tom líp než minulý rok. Uvidím, jak to bude pokračovat dál,“ říká optimisticky třiadvacetiletý rodák z Havířova.

A pokud by se opravdu dostal do ještě větší formy než v minulém roce, musel by na halovém mistrovství Evropy, které proběhne na začátku března v Praze, pomýšlet na titul.

„Nějak se to sečetlo: Je do doma a navíc je to obhajoba. Má to pro mě velký význam, a jestli se mi obhajoba v Praze povede, bude to super,“ dodává Pavel Maslák.

Jakub Marek, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme