Pavel Nedvěd dal v pražském půlmaratonu přednost štafetě. Mám svůj věk, smál se

Na startu pražského půlmaratonu se i letos kromě elitních světových běžců ukázaly známé osobnosti z jiných sportovních odvětví. Byli mezi nimi například bývalý světový rekordman v desetiboji Roman Šebrle a také jeden z nejlepších českých fotbalistů historie Pavel Nedvěd. Ten svou účast v závodě zvažoval, ale nakonec se představil ve štafetě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pavel Nedvěd si před startem 18. ročníku Pražského martanu zapózoval s kardiochirurgem Janem Pirkem | Foto: Prague International Marathon

„Bylo málo času na trénink, pak jsme ale dali dohromady dobrou štafetu, tak jsem si říkal, proč bychom se neproběhli. Hübša, Vráťa a Tereza to je fajn štafeta,“ pochvaloval si po doběhu Pavel Nedvěd společnost dalších dvou fotbalistů Tomáše Hübschmana, Vratislava Lokvence a také modelky Terezy Skoumalové.

A držitel Zlatého míče pro nejlepšího hráče působícího v Evropě za rok 2003, také přiznal, že v poslední době moc času na trénink nemá.

Přehrát

00:00 / 00:00

Pavlu Nedvědovi nezbývá na sportování moc času, na čtyřicetiminutový výběh se i přesto vydá třikrát týdně

„Tak třikrát týdně vždycky na 40-45 minut, víc se k tréninku nedostanu. Pak už jsem unavený, mám nějaký věk,“ smála se dvaačtyřicetiletá bývalá opora Sparty, Lazia a Juventusu Turín.

Atmosféru pražského půlmaratonu si Pavel Nedvěd náramně užil. „Bylo to výborné, celá akce stále roste. Carlo Capalbo (zakladatel závodu) a jeho tým to dělají skvěle. Záliba v běhání vzrůstá, a to je jedině dobře,“ chválil.

Nedvědova slova potvrzuje i fakt, že se do pražských ulic muselo vejít 12 500 běžců. Navíc tato maximální kapacita byla vyprodána už na konci minulého roku.

Drahotové útok na český rekord nevyšel. Na půlmaratonu potvrdili převahu Afričané

Číst článek

Podobnou atmosféru by Pavel Nedvěd rád přivítal na blížícím se červnovém mistrovství Evropy fotbalistů do 21 let v České republice.

„Běželi jsme v trikách, která vyjadřují podporu šampionátu a našemu týmu. Tohle mistrovství je největší akci, jakou český fotbal může pořádat. Lidi by mohli přijít a určitě je to bude bavit. Uvidí tady skvělé fotbalisty, kteří nejsou žádní mladí kluci, ale hráči velkých mužstev. Je málo možností vidět je na vlastní oči,“ upozorňuje Pavel Nedvěd.

Jakub Marek, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme