Peking je dobrým hostitelem, míní evropští návštěvníci světového šampionátu v atletice

Mistrovství světa v atletice je ve své polovině a Peking se zdá být, alespoň podle fanoušků, dobrým hostitelem. Přestože má čínské hlavní město s aglomerací téměř 20 milionů obyvatel, netvoří se před stadionem Ptačí hnízdo žádné výrazné fronty. Ne všechno ale běží tak, jak jsme ve střední Evropě zvyklí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ptačí hnízdo zvenku | Foto: Jakub Marek | Zdroj: Český rozhlas

Ve dnech, kdy se závodí, je trochu překvapivě stanice metra, která je nejblíže Ptačímu hnízdu, uzavřená. Čínští pořadatelé se tak pravděpodobně snaží rozptýlit dav a zamezit dlouhým frontám před vstupem.

Podobně řeší i dopravu. Zácpy se tak zatím oblasti vyhnuly, což Českému rozhlasu potvrdil i Londýňan Mike, když odpovídal na dotaz, jestli se s dopravními zácpami v dějišti světového šampionátu setkal.

Přehrát

00:00 / 00:00

V Pekingu, který bude hostit ZOH v roce 2022, bojují v tomto týdnu atleti o světové tituly, fanoušci z Evropy jsou zatím s organizací spokojeni. Natáčel s nimi Jakub Marek

„Od té doby, co jsem tady v Pekingu, ne. Protože je zavřené Náměstí nebeského klidu, Zakázané město, takže si myslím, že díky tomu doprava v Pekingu není tak špatná. Tedy tento týden,“ nezapomíná dodat Mike, který se už za první čtyři dny šampionátu radoval ze tří britských zlatých medailí.

Při úspěchu vytrvalce Faraha, Ennisové-Hillové a Rutherforda byl přímo v hledišti.

Vstup do Ptačího hnízda | Foto: Jakub Marek

„Ano, budu tady celý šampionát. Přijela nás skupina asi 40 lidí z Anglie a mám lístky na všechny závodní bloky a skvěle se tu bavíme,“ přiznává.

Rád by se tu prý bavil i v roce 2022 na olympijských hrách, o kterých prý nepochybuje.

„Proč ne, zvládli to v roce 2008. Vypadá to, že tady je také všechno v pořádku, myslím, že není jediný důvod si myslet, že by se jim to za sedm let nepovedlo," dodává zhruba 45letý Londýňan Mike.

Bezpečnostní kontroly při vstupu do Ptačího hnízda | Foto: Jakub Marek

Nadšená je také 30letá Angličanka Lucy. „Je to skvělé, opravu si to tady užívám. Líbí se mi tu, žiju tady už tři roky a učím Angličtinu,“ vysvětluje Lucy.

Dotazu, jestli by se dalo něco zlepšit, se ale zalekla. „Omlouvám se, to nebudu komentovat…“

Ptačí hnízdo z cílové rovinky | Foto: Jakub Marek

Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme