Petru Svobodovi pomáhá kouč MMA. Trénuje bez zranění a časem se blíží světové špičce

Atlet Petr Svoboda se po letech vleklých zdravotních problémů dostává do skvělé formy. Naposledy běhal podobně rychlé časy na trati šedesát metrů překážek před šesti lety, když se stal halovým evropským šampionem. O další vylepšení svého letošního maxima se pokusí dnes před domácím publikem na halovém mistrovství republiky v pražské Stromovce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Atlet překážkář Petr Svoboda.jpg | Foto: Český olympijský výbor

„Můj hlavní sen pro tuhle sezonu dostat se znovu pod 7,50, protože to je náhled mezi světovou extratřídu. Kdyby se to povedlo, naznačilo by to, že je tělo fakt dobře připravené,“ říká překážkář Petr Svoboda.

Přehrát

00:00 / 00:00

Petr Svoboda překonal zranění a pokouší se o návrat mezi překážkářskou elitu

Čas 7,57 z polské Lodže na 10. místo aktuálních světových tabulek, ale nebojí se mluvit o tom, že by chtěl dnes jak v rozběhu, tak ve finále domácího šampionátu svůj výkon ještě vylepšit.

Od loňska se Svoboda připravuje s kondičním trenérem boxerů a zápasníků MMA Danielem Hejretem, a spolupráce začíná mít skvělé výsledky. „On je profík. Já jsem občas zblázněné dítě. Na to kolik mi je, jsem někdy blázen a někdy bych si přál dospět k názorům, jaké má trenér.“

„Už se to napůl stalo. Trenér říká, že jsou tam záblesky, kdy má radost, že vnímám,“ směje se historicky nejlepší český sprinter na šedesátce překážek.

Úplně nový úhel pohledu na atletický trénink mu navíc pomohl i k tomu, že zase po dlouhé době závodí bez zdravotních problémů.

„Oťukali jsme se. Vím, co od něho můžu čekat a on ví, co může čekat od mého těla. Líbí se mi, že i když mě něco bolí a nemůžu chvíli běhat, má připravený alternativní trénink, který dostačuje k tomu, abych byl připravený, to je pro mě nové,“ vysvětluje Petr Svoboda.

Svůj návrat mezi světovou elitu může potvrdit už dnes během odpoledne ve Stromovce, kde ho čeká domácí halové mistrovství republiky.

Jakub Marek, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme