Plzeňské Skvrňany hostí MČR v atletice, největší obavy panují ze silného větru

Téměř kompletní česká atletická špička se představí na mistrovství republiky v Plzni. Dvoudenní šampionát hostí poprvé moderní stadion ve Skvrňanech, kde ale často zhoršuje výkony závodníků silný vítr.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čtvrtkař Pavel Maslák sledoval atletické ME v Curychu z tepla domova

Čtvrtkař Pavel Maslák sledoval atletické ME v Curychu z tepla domova | Foto: Šárka Ševčíková | Zdroj: Český rozhlas

„Když jsem tam přišla prvně, tak mě zahřálo, jak je to krásný stadion. Vždycky tam ale foukal strašný uragán,“ usmívá plzeňská rodačka, tyčkařka Jiřina Ptáčníková.

Atleti se totiž museli kvůli úspěšnému období fotbalové Viktorie a přestavbě stadionu ve Štruncových sadech přestěhovat a v červenci 2013 město otevřelo stadion ve Skvrňanech.

Přehrát

00:00 / 00:00

Moc se tam netěším, protože tam strašně moc fouká. Takže počítám s protivětrem, vyhlíží pesimisticky vrchol domácí atletické sezony Pavel Maslák

Hned v září tam Jiřina Ptáčníková vytvořila dosud platný český rekord 476 centimetrů, ale to byl tyčkařský sektor ještě částečně krytý na hlavní rovince pod tribunou.

„Sektor je teď v zatáčce a je to bohužel trošku loterie, co se týče větru,“ vysvětluje Ptáčníková.

Respekt z podmínek na stadionu má i sprinter Pavel Maslák, který si chce otestovat v Plzni rychlost na dvoustovce a na své nejsilnější čtyřstovce se nepředstaví.

„Abych řekl pravdu, tak se tam moc netěším, protože se říká, že tam strašně moc fouká. Doufám, že to tak nebude, ale bojím protivětru,“ vidí trochu pesimisticky vrchol domácí atletické sezony Pavel Maslák.

Zato další člen reprezentace vstoupí do šampionátu s bojovnou náladou. Tyčkař Jan Kudlička by totiž chtěl útočit na české maximum 582 cm, které vytvořil Michal Balner ve středu v Baku.

„Atakoval jsem ho několikrát, ale většinou se mi nesešly podmínky. Když se sešly tak to byla exhibice a nepočítali to. Myslím si, že na to mám,“ motivuje se Jan Kudlička před soubojem opavských rodáků s Michalem Balerem, který začne po třinácté hodině.

Vojtěch Bureš, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme