Polští kladiváři Wlodarczyková a Fajdek potvrdili na Zlaté tretře roli favoritů

Kladivářský program 54. ročníku Zlaté tretry Ostrava opanovali polští atleti. V ženách zvítězila Anita Wlodarczyková a v mužích její krajan Pawel Fajdek. Oběma stačil k vítězství na ostravském mítinku druhý nejlepší letošní světový výkon.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V soutěži žen potvrdila roli favoritky Anita Wlodarczyková

V soutěži žen potvrdila roli favoritky Anita Wlodarczyková | Zdroj: ČTK

Úřadující světová rekordmanka měla velkou radost. Svým vítězstvím přerušila sérii čtyř triumfů v řadě Němky Betty Heidlerové. Navíc trofej pojmenovanou po své kamarádce získala Anita Wlodarczyková teprve podruhé v kariéře.

„Jsem ráda, že jsem vyhrála, protože Zlatou tretru považuji za kvalitní soutěž, zvláště, když je trofej pojmenována po mé velké kamarádce Kamile Skolimowské. Do takových závodů jde vždy se speciální motivací“ neskrývala nadšení Anita Wlodarczyková.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ohlasy vítězných polských kladivářů zaznamenal reportér Radim Sajbot

„Těší mě, že od posledního startu v Pekingu, kde jsem hodila 78 metrů, se ukazuje, že se forma ustálila,“ dodala nejlepší kladivářka této sezony.

Také v soutěži mužů zvítězil lídr letošních tabulek. Pawel Fajdek ovšem vyhrál na Zlaté tretře vůbec poprvé v kariéře.

Polský reprezentant překonal jako jediný z celého startovního pole hranici 80 metrů. A jak sám říká, kdyby byl ve větší pohodě, mohl hodit ještě dál.

„Byl jsem docela unavený, minulý týden jsem se stal otce, i proto nebyl trénink v posledních dnech úplně nejlepší. Musím si dát pauzu a poté pořádně potrénovat na mistrovství světa, kde budu, doufám, házet daleko,“ věří Pawel Fajdek.

Pawel Fajdek soutěž kladivářů na Zlaté tretře vyhrál výkonem 80,75 metru | Foto: ČTK

Organizátoři Zlaté tretry Ostrava si přáli v kladivu překonat rekord mítinku. To se ani v jednom případě sice nepodařilo, ovšem manažer Alfons Juck ví, že druhý nejlepší letošní světový výkon dosažený v obou kategoriích je známkou té nejvyšší možné atletické kvality.

„Soutěže se nám z organizačního hlediska podařily, pršet začalo až se závěrem mužské soutěže. Na druhou stranu mokrý kruh pomáhá atletům ke kvalitnějším výkonům. Jsme spokojení, že oba Poláci potvrdili role favoritů. Myslím, že jsme viděli nadcházející mistry světa,“ myslí si Alfons Juck.

Výsledky atletického mítinku Zlatá tretra:
Hod kladivem - muži:
1. Fajdek (Pol.) 80,75, 2. Nazarov (Tádž.) 79,36, 3. Pars (Maď.) 77,71, ...6. Melich (ČR) 75,38.
Ženy: 1. Wlodarczyková (Pol.) 76,61, 2. Heidlerová (Něm.) 75,00, 3. Hrašnová (SR) 74,13, ...9. Šafránková (ČR) 67,26.

Radim Sajbot, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme