Pořadatelé Pražského maratonu věří v rekord

Praha si užije rozmanitý sportovní víkend v rámci Volswagen Maraonského víkendu. Začne už dnes různými nesoutěžními a doprovodnými akcemi a zítra v devět hodin ráno vyvrcholí startem Volkswagen maratonu Praha zítra, v devět hodin ráno. Start i cíl je na Staroměstském náměstí, všichni účastníci vyběhnou společně za tónů Vltavy Bedřicha Smetany.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Volkswagen Maraton Praha 2010 | Foto: Prague International Marathon

"Tento víkend je určitě tím nejnáročnějším v roce, protože maraton je nejdůležitější akcí celého PIM běžeckého seriálu a koná se při něm nejvíce doprovodných akcí s největším počtem lidí," řekl v Ranním interview Radiožurnálu marketingový manažer pořádající společnosti Prague International Marathon Jiří Nečásek.

Kromě samotných běhů se v rámci tohoto víkendu koná na Výstavišti v pražských Holešovicích také Marathon Sport Expo s bohatým doprovodným progamem nebo hudební festival. V sobotu jsou na programu tři doprovodné nezávody: in-line party, procházka se psy, ale také letošní novinka, Běh bez zábran.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ranní interview Radiožurnálu s manažerem PIM Jiřím Nečáskem o Pražském maratonu

"Pořádáme ho spolu s nadací Emil, která pomáhá handicapovaným dětem. Cílem je dát šanci handicapovaným sportovcům zapojit se do sportovního dění a zažít si atmosféru závodu. Závod je ale otevřený všem sportovcům, kteří mohou ty handicapované podpořit," prozradil více o Běhu bez zábran Jiří Nečásek.

Keňanka Cheromeiová může překonat traťový rekord

Volkswagen Maraton Praha se zítra poběží už posedmnácté, zbývá ještě několik desítek startovních čísel. Lidé se mohou na start přihlásit třeba na Výstavišti v Marathon Sport Expu.

"Letos vypustíme do ulic maximálně 8700 lidí, ale všeobecně počítáme, že ten horní limit, pokud chceme udržet tu krásnou trať v centru, je kolem deseti tisíc lidí," říká Nečásek, který příliš nevěří tomu, že by se nejrychlejší muž dostal pod čas dvě hodiny a pět minut jako loni Keňan Kiptanui.

"Loňský čas 2 hodiny, 5 minut a 39 sekund je vůbec sedmým nejrychlejším na světě, což vypovídá o tom, jak fantastický čas to byl. Máme tady dva běžce, kteří mají osobní rekord o minutu pomalejší, takže rekordu moc nevěřím. Ale je tady možnost překonat maximum v ženské kategorii, kde Keňanka Lydia Cheromeiová, vítězka Pražského půlmaratonu před pěti týdny, má osobní rekord o dvě a půl minuty lepší než je stávající traťový rekord," upozornil Jiří Nečásek.

Alena Benešová, Daniela Karafiátová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme