Poslední zimní příprava, přemýšlí Barbora Špotáková. O své kariéře rozhodne po sezoně

Příprava v Nymburce, trénink na Kanárských ostrovech a první závody na konci května. To už je letošní jistota v případě oštěpařky Barbory Špotákové. Navíc doma v Unhošti na Kladensku už také přemýšlí o tom, jestli nadcházející sezona nebude v jejím případě poslední.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Barbora Špotáková

Barbora Špotáková | Foto: Tomáš Adamec

„Teď je to fakt náročné. Hážeme v zimě, do toho chřipky… Tak si člověk říká, že je to asi naposled, všechno mě bolí,“ přiznává Barbora Špotáková.

Stačí ale pár měsíců, vydařené závody a vše může být jinak. „Když se v létě daří, říkám si, že to chci zažít ještě jednou. Vždycky hodnotím až na podzim, v zimě je lepší se neptat. Pro oštěpaře je příprava hrozně dlouhá,“ dodává dvojnásobná olympijská vítězka a držitelka světového rekordu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ukončí Barbora Špotáková kariéru? Rozhodne se na podzim

Příprava pro rodačku z Jablonce a dnes závodnici pražské Dukly začala už v listopadu. Zatím poslední tréninkové dávky zvládla v nymburském sportovním centru.

„Trénovala jsem dobře a hodně, tak jsem příjemně unavená a mám pocit dobře odvedené práce. Něco máme za sebou, ale hodně před sebou, do začátku sezony zbývají ještě 4 měsíce,“ svěřila se Barbora Špotáková při sledování atletického mítinku Jablonecká hala.

Ve 35 letech je ale těžší a těžší vše bez problému zvládnout. „Před dvěma týdny jsem měla opravdu hnusnou chřipku a pak to bylo jako začínat odznova. Každý trénink mě hrozně bolely svaly. Když se do toho člověk dostane, je to dobré, ale ten začátek…“.

Víc prostoru tak dostává regenerace, ze samotného tréninku musí naopak občas ubrat. „Jde o to přesvědčit hlavu, že nemusí tolik trénovat. Hrozí větší nebezpečí, že by se člověk ztrhnul,“ vysvětluje.

Během přípravy na možná poslední sezonu v kariéře zavítá i na Kanárské ostrovy, už také termín prvních letošních závodů. Vrcholem sezony bude mistrovství světa v Londýně.

Pavel Petr, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme