Praha bude hostit halové mistrovství Evropy v atletice 2015

Česká republika se v roce 2015 stane hostitelem halového mistrovství Evropy v atletice. Rada Evropské atletické asociace zvolila při dnešní volbě v Sofii jako dějiště evropského šampionátu Prahu, které dala přednost před Istanbulem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Memoriál Josefa Odložila, Chermoshanskaya Yuliya. | Foto: Filip Jandourek

Český atletický svaz se o pořadatelství halového mistrovství Evropy ucházel už v roce 2000, kandidaturu pak podal pro rok 2007. Tehdy ale v Praze ještě nebyla vybudována O2 Aréně. Když pak svaz kandidoval na pořadatelství v roce 2009, přednost dostal Turín.

Evropská atletická asociace měla tehdy vůči víceúčelové hale v Praze výhrady, jejím zástupcům vadila snížená viditelnost z ochozů na celý atletický ovál. V tuto chvíli má ale Český atletický svaz k dispozici dráhu zkonstruovanou pro halu tak, aby splňovala veškeré požadavky v souladu s pravidly Mezinárodní atletické federace.

V české výpravě, která si dnes v Sofii vyslechla pro Českou republiku potěšující rozhodnutí, byla i olympijská vítězka v hodu oštěpem Barbora Špotáková.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme