Pražskou tyčku vyhráli favorité Balner a Ptáčníková

Devatenáctý ročník exhibičního závodu Pražská tyčka měl očekávané vítěze. Na mítinku v dolní části Václavského náměstí triumfovali Michal Balner a Jiřina Ptáčníková.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pražská tyčka | Zdroj: ČTK

Michal Balner se předvedl skvělým výkonem, když překonal laťku ve výšce 572 cm, což je víc než jeho osobní rekord. Rekordní zápisy se ale při exhibicích neuznávají.

Druhý mezi muži skončil Jan Kudlička, který předvedl skok přes 546 cm, třetí byl se stejným výkonem Američan Jeff Ryan.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jiřina Ptáčníková nebyla s výkonem zcela spokojená

Mezi ženami se o druhé místo podělily Romana Maláčová a Norka Cathrine Larsasenová z Norska, které shodně skočily 425 cm a měly také stejný zápis u rozhodčího.

Jiřina Ptáčníková překonala 440 cm, ale chtěla víc. Jak sama Radiožurnálu řekla, v jejích silách bylo i 466 centimentrů, o které se marně třikrát pokoušela a kterými mohla překonat dosavadní rekord Jeleny Isinbajevové z roku 2002.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jak viděl Pražskou tyčku reportér Michal Jurman

„Není to vysoko, vůbec to není vysoko, akorát mi tady nesedí rozběh. Hrozně to skáče a každé prkno je jinak vysoké, takže je jiný i každý krok. Nesrovnala jsem se s tím, dneska mi nesedělo vůbec nic. Abych řekla pravdu, tak jsem se se vším trápila, takže to nebylo zase tak snadné," popsala po závodě Jiřina Ptáčníková.


Martin Hlucháň, Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme