Překážkář Svoboda zaběhl český rekord. Špotáková zkusila kouli

V hale Otakara Jandery v pražské Stromovce proběhl první den domácího halového šampionátu v atletice. Největší hvězdou prvního dne se stal překážkář Petr Svoboda, který na své trati vytvořil nový český rekord světové úrovně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Dvořák | Foto: desetiboj-kladno.cz

To, že Petr Svoboda získá na 60 metrů překážek domácí titul, se předpokládalo s naprostou jistotou. Jediným otazníkem bylo, v jakém čase ho získá. Už v rozběhu protnul cílovou pásku v čase 7:52 a za svým letos vytvořeným českým rekordem zaostal o dvě setinky. Ve finále se u závodníka pražského Olympu zastavila časomíra na sedmi sekundách a 44 setinách.

„Tenhle šampionát si zasloužil velký výkon, který bude mít opravdu kvalitní hodnotu. A to se mi taky podařilo. Jsem velmi rád, že se to povedlo," popisoval Petr Svoboda.

Přehrát

00:00 / 00:00

SŽ atletika - HMČR - 1. den.mp3

Tenhle čas řadí Svobodu v letošních tabulkách na druhé místo. O setinu rychleji běžel pouze Američan Trammel. Stejného výkonu jako Svoboda dosáhl letos i světový rekordman Dayron Robles.

„Je to dobrý pocit, když je člověk na úrovni atleta, který je pro něho vzorem a kterého kopíruje. Ale rozdíl je v tom, že on má nejlepší čas ještě o jedenáct setin rychlejší. Kdyby se mi tohle povedlo, tak bych asi ještě někde ležel a probíral se," dodal s úsměvem český rekordman.

Šéftrenér Dvořák chválil

Jeho počínání sledoval šéftrenér reprezentace Tomáš Dvořák a měl pro něho jen slova chvály.

„Tohle je prostě úžasný čas, Petr je jasný adept na medaili ze světového šampionátu. Takové výsledky mě můžou rozhodně jen a jen těšit," vyprávěl Tomáš Dvořák.

Vedle Svobodova excelentního výkonu bylo k vidění i několik velmi podařených vystoupení, bohužel nikdo další se ke dvacítce těch, kteří mají splněné limity pro světový šampionát v katarském Dauhá, nepřidal. Nejblíže byl na hladké šedesátce Libor Žilka, který za potřebným časem 6,64 zaostal o dvě setiny. Ve dvou disciplínách se představila i Barbora Špotáková.

„Koule se mi vůbec nepovedla, to bylo opravdu hrozné. Ale možná to bylo tím, že jsem myslela spíš na překážky, na kterých jsem si zaběhla letošňák. Ukazuje to, že mám průměrnou zimní formu," řekla Špotáková.

Pouhé dva centimetry chyběly ke splnění limitu výškařce Oldřišce Marešové. Dobrý výkon předvedla  v soutěži tyčkařek Jiřina Ptáčníková, která se  zlepšila na kvalitních 456 centimetrů.

Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme