Překážkáře Svobodu čeká operace achillovky. Halovou sezonu vynechá

Český překážkář Petr Svoboda určitě vynechá letošní halovou sezonu. V příštím týdnu totiž podstoupí operaci Achillovy šlachy, kvůli které vynechal celou loňskou sezonu včetně mistrovství světa v Tegu. Na červnovém mistrovství Evropy a hlavně na olympiádě v Londýně by ale Svoboda chybět neměl.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petr Svoboda na mítinku v Düsseldorfu soupeřil i s Číňanem Liou Xiangem | Zdroj: ČTK

Se zdravotními problémy se halový mistr Evropy potýká od loňského května, kdy si na soustředění na Kanárských ostrovech poranil vazy. Po doléčení a návratu k tréninku jej začala trápit zanícená achillovka.

Ta jej na čtyři měsíce vyřadila z přípravy, situace byla tak vážná, že dokonce zvažoval konec kariéry. Na podzim se problém s achillovkou zlepšil, když dostal kortikoidovou injekci, před čtrnácti dny se ale bolesti vrátily.

Ohrožena tak najednou reálně byla nejen halová sezona, ale také účast na olympiádě v Londýně. Svoboda se tak rozhodl k rychlému operativnímu zákroku, který byl měl alespoň část sezony zachránit.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme