Překážkářka Hejnová zaběhla v Paříži český rekord

Bronzová medailistka z olympiády v Londýně vylepšila po dvou letech vlastní český rekord na 400 metrů překážek. Na mítinku Diamantové ligy v Paříži zvítězila Zuzana Hejnová v čase 52,23 vteřiny. Na čtvrtém místě skončila Denisa Rosolová ve svém nejlepším letošním čase 54,38. Dvoustovku mužů zaběhl Usain Bolt za 19,73, což je nejrychlejší čas sezony.

Zuzana Hejnová zvítězila na Diamantové lize v novém českém rekordu

Zuzana Hejnová zvítězila na Diamantové lize v novém českém rekordu | Zdroj: Reuters

Zuzana Hejnová po přestupu do skupiny Dalibora Kupky zažívá skvělou sezonu. Na své hlavní trati zvítězila ve všech sedmi letošních závodech. V prestižním atletickém seriálu vede s 16 body před druhou Britkou Perri Shakesovou-Draytonovou, která má body čtyři.

Na nejlepší letošní výkon Američanky Kori Carterové letošních světových tabulek scházely Hejnové dvě setiny. Česká překážkářka věří, že čas pod 53 sekund brzy padne.

Jan Kudlička ve skoku o tyči skončil druhý za Francouzem Lavilleniem. Opavský rodák si za výkon 5,70 metru připsal druhé místo. Pětadvacetiletému atletovi nestačily tři pokusy ve výšce 582 centimetrů k tomu, aby překonal národní rekord Adama Ptáčka.

Dařilo se i čtvrtkaři Pavlu Maslákovi. Další člen Kupkovy tréninkové skupiny si vytvořil letošní maximum. Časem 45,13 sekundy dokončil závod na pátém místě. Nejlepší výkon (43,96) předvedl Kirani James z Grenady, který jako první v sezoně stlačil čas pod 44 vteřin.

Na 200 metrů zvítězil Usaian Bolt za 19,73 vteřiny. O jednu setinu tak vylepšil letošní nejrychlejší čas Tysona Gaye. Druhý skončil Jamajčan Warren Wier. Bronzový dvoustovkař z londýnské olympiády proběhl trať za 19,92 sekundy.

Evropský rekord zaběhl na 3000 metrů překážek domácí závodník Mahiedine Mekhissi-Benabbad. Výkonem 8:00,09 překonal téměř čtyři roky starý rekord Bouabdellaha Tahriho. Olympijský medailista nestačil pouze na Ezekiela Kemboie.

Nejrychlejší čas roku zaběhla i Etiopanka Tiruneš Dibabaová. Trať na 5000 metrů zvládla za 14:23,68 minuty.

Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít