Překážkářka Lucie Škrobáková si zajistila účast na mistrovství světa

O jedno jméno se rozrostla výprava českých atletů, která zamíří na konci srpna do jihokorejského města Tegu na mistrovství světa. Na mítinku Praga Academica totiž splnila limit pro účast na světovém šampionát překážkářka Lucie Škrobáková.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Atletická Praga Academica | Foto: David Kubíček

Ještě než stihl 46. ročník Praga Academica vůbec pořádně začít, už na něm byl k vidění ten nejlepší výkon. V závodě na sto metrů překážek žen, který celý mítink zahajoval, totiž prolétla tratí jako vítr Lucie Škrobáková - a byla z toho nejen radost z vítězství, ale v první řadě splněný limit na mistrovství světa v Tegu.

"Když běžím dobře, tak si většinou vůbec nic nevybavuju. Vybavuju si jenom, jak jsem zaklekla do bloků, pak výstřel... a pak už nic," popsala s úsměvem devětadvacetiletá rodačka z Hodonína.

O formě se prý zatím ještě pořádně mluvit nedá, vždyť je na začátku sezony, ale doufá, že čas, který na pražském Strahově předvedla, tedy 12,95 sekundy, dokáže ještě stlačit dolů.

Přehrát

00:00 / 00:00

Překážkářka Lucie Škrobáková si zajistila účast na mistrovství světa

"Měl by jít stlačit, ale jestli se to podaří, toť otázka," nedívá se v otázce výkonu příliš daleko do budoucnosti.

Ovšem vyhlídky na mistrovství světa dokázala popsat jen několik málo minut poté, co si na něj zajistila letenku.

"Vzhledem k tomu, že je to sprint na sto metrů překážek, nedá se určitě uvažovat o tom, že by se to tam povedlo nějak maximálně. Mysím, že zopakovat semifinále z mistrovství světa v Berlíně by bylo skvělé. A kdyby to případně bylo víc, třeba finále se skvělým časem, to už by bylo spíš z říše snů," skromně podotýká Lucie Škrobáková.

Cechlová: Škoda, že Honza není ženská

Na stadionu Evžena Rošického se Škrobáková potkala mimo jiné i s dalšími dvěma účastníky nadcházejícího světového šampionátu - diskaři Věrou Cechlovou a Janem Marcellem, kteří se připravují v jedné tréninkové skupině.

"Jedinou nevýhodou Honzy je, že není ženská, takže spolu na mistrovství světa nemůžeme bydlet na jednom pokoji. Každopádně to, že spolu trénujeme, určitě přidává na dobré náladě ve skupině. Oproti loňsku tahle skupina hodně zamakala a "šilhavý tým" jde dopředu, tak uvidíme, co z toho vznikne," usmívala se Věra Cechlová a v ruce přitom svírala kytici pro vítězku diskařského klání.

Alena Benešová, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme