Překážkářka Zuzana Hejnová vybojovala na OH v Londýně bronz

Česká atletika si připsala zatím největší úspěch na olympiádě v Londýně. V běhu na 400 metrů překážek doběla Zuzana Hejnová třetí v čase 53,38 sekundy. Po velkém boji vyhrála Ruska Anťuchovová před Američankou Demusovou. Denisa Rosolová doběhla ve finále sedmá.

Zuzana Hejnová (uprostřed) si běží pro bronz z OH v Londýně

Zuzana Hejnová (uprostřed) si běží pro bronz z OH v Londýně | Zdroj: ČTK

Překážkářka Hejnová přijela do Londýna ve velké formě. Už v rozběhu si zaběhla svůj nejlepší letošní čas, když běžela jeden ovál s překážkami za 53,96 s. V semifinále pak běžela 53,62 s a ve finále předvedla to nejlepší.

Časem 53,38 s zaostala česká medailistka za svým osobním rekordem pouze o devět setin a s přehledem uhájila v cílové rovince bronzovou příčku. Lepší byly jen Ruska Anťuchovová v osobním rekordu 52,70 s a Američanka Demusová za 52,77 s.

Druhá česká zástupkyně ve finále, Denisa Rosolová, která na tuto trať přestoupila z hladké čtyřstovky před čtvrt rokem, skončila ve finále sedmá v čase 55,27.