Přípravu na Rio zabrzdila Špotákové zlomenina. Aspoň mi zůstane energie, věří

Jedna z největších českých medailových nadějí pro srpnové Hry v Riu neztrácí i přes zranění optimismus. Oštěpařka Barbora Špotáková sice bude ještě minimálně měsíc léčit zlomenou zánártní kost, ale myšlenek na třetí olympijský triumf v řadě se nevzdává.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Barbora Špotáková | Foto: Filip Jandourek

„Jeden z tréninkových prostředků trenéra Černého je i tenis a já ho mám velmi ráda. Ale když jsem smečovala na síti, při dopadu se mi podvrkla noha a bylo to raz dva,“ popisovala Barbora Špotáková moment, který jí zkomplikoval soustředění na Kanárských ostrovech a celou olympijskou přípravu.

Už na Lanzarotte po prvním vyšetření se pak s doktory dohodla, že na operaci nepůjde a vyzkouší léčbu klidem.

Přehrát

00:00 / 00:00

Zlomená zánártní kůstka by mohla Barboře Špotákové i pomoci. Oštěpařka to řekla Jakubu Markovi

„Dnes je to 10 dní od zlomeniny. Byla jsem na kontrolním rentgenu a ten potvrdil, že léčba bez operace byla správná. Nedošlo k posunu a zlomenina by se měla do měsíce zahojit,“ věří.

Mohla by stihnout i úvodní závod Diamantové ligy v katarském Dauhá, který se bude konat 6. května.

Hlavním cílem v této sezóně ale samozřejmě pro atlety nebude prestižní seriál mítinků, ale olympijský závod v brazilském Riu. Tam by chtěla jedna z hlavních českých medailových nadějí vstoupit do historie třetím titulem v řadě.

Současný problém by jí prý mohl paradoxně i pomoct. „Věřím, že špatné přinese vždy něco pozitivního. V téhle době bych možná házela zbytečně naplno a zbytečně bych se vystřílela. Času je pořád dost. Když do toho nebudu mlátit teď, zůstane víc energie na sezonu,“ doplňuje optimisticky Barbora Špotáková.

Po loňském roce bez kouče a předchozím období pod světovým rekordmanem v oštěpu Janem Železným, vstoupí do letošní sezony po šesti letech opět pod vedením trenéra Rudolfa Černého.

Jakub Marek, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme