Ptáčníková má HMČR jako trénink, skáče většinu závodu sama

Ve 'one woman show' se na mistrovství České republiky v atletice, stejně jako minulý rok, proměnil závod ženské tyčky. Jiřina Ptáčníková v posledních letec potvrzuje, že v tuzemsku nemá konkurenci, což dokázala ziskem čtvrtého domácího titulu. Nepovedlo se jí ale to, co si předsevzala - atakovat rekord mistrovství.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiřina Ptáčníková | Foto: David Kubíček

462 centimetrů byla poslední výška, kterou na letošním halovém mistrovství chtěla Jiřina Ptáčníková zdolat. Její rekord 457 z minulého roku ale překonat nedokázala. I přesto si od fanoušků v hale Otakara Jandery v pražské Stromovce vysloužila velký a mohutný potlesk

"Já jsem na to nemyslela, je lákavé mít většinu rekordů, ale tentokrát jsem na to neměla, nebyla jsem připravená na výšky okolo 460," tvrdila.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na HMČR v atletice byl Štěpán Pokorný

Takže ono to s tím útokem na rekord zas tak žhavé nebylo. Možná, kdyby od své základní výšky nebyla v tyčkařském sektoru úplně sama, měla by větší motivaci. Jenže jak už se stalo na českém halovém šampionátu tradicí, konkurenci, která by ji ještě více vyhecovala, Jiřina Ptáčníková prostě nemá.

"Mrzí mě to, protože mistrovství republiky, velký závod v Čechách, a já jsem v podstatě od základní výšky sama v závodě. Závidím Katce Baďuruvé a s Pavlou Hamáčkovou, že se tehdy mohly přeskakovat a rvát o medaili," tvrdila.

"Doufám, že některá z holek začne skákat aspoň 440, abychom tu byly ve více lidech. Když tu skáču sama, tak to je v podstatě trénink," dodala Ptáčníková.

Na domácí půdě tedy soupeřky nemá. Teď ji ale čeká v polovině března hodně těžký závod, a to halové mistrovství světa v Istanbulu, kde bude obrovsky silná konkurence v čele s čerstvou světovou rekordmankou Jelenou Isinbayevovou, která se před pár dny výkonem 501 centimetrů vrátila mezi absolutní světovou elitu.

Návrat Isinbajevové

"Já jsem to vždycky říkala, všichni se mi smáli. Říkala jsem, že šest let skákala Světové poháry, potřebovala si odpočinout ... Já jí to přeju, teď se na ní dotahuje Američanka a tyčka jde celkově nahoru. A doufám, že já půjdu nahoru také," usmívá se.

A jak je na tom nejlepší česká tyčkařka a na děje na medaili v Istanbulu pár dny před světovým šampionátem? Dobře, což prý dokazuje i úspěšné přeskočení čtyř set padesáti dvou centimetrů.

"452 dám i v noci, na Istanbul to vyladím a snad můžu být dobře připravená," dodává Jiřina Ptáčníková.

Martin Charvát, Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme